Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

Antoni Macierewicz: złożyliśmy w prokuraturze zawiadomienie w sprawie kłamstw komisji Millera

„MON złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez część osób z Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, którą kierował Jerzy Miller” – poinformował we wtorek na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz – szef MON.
 

- Rzeczywiście jest tak, że członkowie komisji Millera - do prokuratury i sądu będzie należeć stwierdzenie - są odpowiedzialni za poświadczenie nieprawdy w przynajmniej czterech kwestiach - powiedział minister obrony narodowej.
 

Pierwsza dotyczyła poświadczenia nieprawdy przez członków KBWLLP „co do tego, iż badali miejsce katastrofy w miejscu zdarzenia, zaraz po niej”. Druga – czarnych skrzynek, które według komisji Millera były otwierane wspólnie przez Rosjan i Polaków w Moskwie. - To nieprawda. Główna czarna skrzynka, czy też ta, która uważana jest powszechnie za główną - zapis głosowy rozmów między pilotami - była znaleziona dużo wcześniej i Rosjanie ją otworzyli, zanim jeszcze Polacy ją mogli w ogóle zobaczyć - podkreślił Macierewicz.
 

Trzecia kwestia związana jest bezpośrednio z raportem sporządzonym przez komisję Millera i dotyczy przeciążeń, jakie zaistniały, gdy prezydencki TU-154M uderzał w ziemię. - Zarówno komisja pani Anodiny, jak i za nią komisja pana Millera stwierdziła, że to było 100g - powiedział szef MON. Dodał, że „sami członkowie komisji pana Millera twierdzą, że nie mogło być 100g”, a co najwyżej 2-9g.
 

Na koniec Macierewicz zarzucił komisji Millera sfałszowanie raportu, „jeśli chodzi o obecność generała Błasika w kokpicie i wydawania przez niego komend”. Jego zdaniem chciano w ten sposób skazać dowódcę polskiego lotnictwa, który zginął pod Smoleńskiem, na infamię. Dodał, że dzięki temu zabiegowi oskarżenia spadły również na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i „Polskę jako całość, a zwłaszcza armię i Siły Powietrzne”.

za: www.pch.pl

                                                                        ***

Szokujące. Sasin o ''rubasznym'' zachowaniu Komorowskiego po katastrofie smoleńskiej! ''No co tam słychać?''


„Pierwsze pytanie i słyszę z uśmiechem: »No co tam słychać?«. To budziło mój niesmak” - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin zapytany o to, w jaki sposób na wieść o katastrofie smoleńskiej zareagował Bronisław Komorowski.

„To mną wstrząsnęło. Taka rubaszność. Rozmawiał o katastrofie smoleńskiej jak o zwykłym zdarzeniu” - podkreślał Sasin na antenie Telewizji Republika.


 „Ten plan był od pierwszych chwil po katastrofie. Ta narracja, która pojawiła się pierwszego dnia, że piloci zdecydowali się "szaleńczo lądować" czy komunikat od ministra Sikorskiego.. To był początek. Potem miałem dziwną rozmowę w czasie, gdy działała komisja w Moskwie” - komentował poseł PiS

 Potem dodaje, że Edmund Klich, łącznik między rządem a Moskwą zadzwonił do niego z informacją, że na czarnych skrzynkach nagrane są również inne głosy niż członków załogi i prosi go, aby dokonał identyfikacji głosów.

„Zmierzało to ku zasugerowaniu, że mógł tam być Prezydent Lech Kaczyński. Była mowa również o innych głosach.”
- mówi Sasin i dodaje, że przekazał Klichowi, że nie ma zamiaru w tym uczestniczyć a głos szefa protokołu rozpoznać powinny osoby, które go lepiej znały.

„Pan Klich powiedział, ze on jest przedstawicielem polskiego rządku, który bierze udział w pracach komisji MAK-owskiej. To wszystko miało wyglądać tak, że działają oni w interesie Polski. Chodziło o to, by wykazać, że w kokpicie był inne osoby, że były osoby, które odegrały rolę w katastrofie smoleńskiej” - zaznaczył.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodaje, że od początku sprzeciwiał się raportowi MAK bo widział, że dzieje się tu jakaś operacja. Podejrzany był fakt, że niesprawdzone materiały mające podbudować tezę MAK-u pojawiały się nagle w niektórych polskich mediach i robiono z tego sensację.

„Ktoś, jakiś ośrodek sterował tą operacją, aby nas wszystkich przekonać, że za tą katastrofę odpowiadają Ci wszyscy którzy przebywali na samolocie, na czele z Prezydentem.” - podkreśla Sasin i dodaje, że początkowo, czego dowodzą według niego dokumenty Millera, był zamysł obciążenia Prezydenta, z czego wycofano się w końcu i usiłowano stworzyć nagonkę na gen. Błasika.

Sasin podkreśla, że bez wątpienia według niego Donald Tusk wiedział o wszystkim, bo Miller nie mógł działać bez jego przyzwolenia jako minister jego rządu.

„Urlop Tuska w tym czasie to był taki unik przed byciem w centrum uwagi, kiedy poszedł pierwszy przekaz rosyjski. Tusk włączył się dopiero później, kiedy komisja Millera zaczęła działać. Myślę, że Tusk był inicjatorem tego jak działała komisja Millera” - dodaje poseł PiS i opisuje też, jak wyglądało miejsce katastrofy:

„Byłem na miejscu i widziałem skalę zdarzenia. Teren był bagnisty. Nie było większego leja, nie było zagłębienia. Nie było śladu poważnego zniszczenia gruntu. Mało prawdopodobne wydawało mi się, żeby samolot tylko zahaczył o drzewa i spadł”.

za:www.fronda.pl

Katyń pamiętamy

Ośmiu z Katynia

Osiem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej odnaleźli badacze Memoriału w materiałach NKWD. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna księga informacji o mordzie NKWD i jego ofiarach. Wydawnictwo moskiewskiego Memoriału będzie zawierać dane

9. przegląd filmowy „Echa Katynia” – Łódź, 17 kwietnia 2018

W kwietniu, w związku z 78. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, w kilkudziesięciu miastach Polski  Instytut Pamięci Narodowej organizuje 9. edycję przeglądu filmowego „Echa Katynia”.

Prof. Nikita Pietrow - Katyń a rosyjska polityka

Tendencja przemilczania przestępstw z okresu sowieckiego istnieje od dawna.

Tadeusz Płużański - W Smoleńsku zginęli Żołnierze Wyklęci-Niezłomni

W ubiegłym roku na 10 kwietnia napisałem do „Gazety Polskiej Codziennie” felieton, że kłamstwo smoleńskie trwa już trzy lata. Dziś mogę niestety z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: trwa już cztery lata.

4. rocznica smoleńskiej tragedii.

Abp M. Jędraszewski: tylko pełne wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej da nam poczucie życia w wolnym kraju

Druga tragedia katyńska 2010

Macierewicz o TU-154M “Tam była eksplozja”. Padły także mocne słowa pod adresem Tuska

Antoni Macierewicz w rozmowie z dziennikarzami Radia Maryja odniósł się do ostatnich faktów dotyczących odnalezienia śladów trotylu we wraku samolotu TU-154M.  Polityk jest przekonany, że prezydencki samolot został zestrzelony, a próby zdementowania tych informacji nazwał “propagandą” szerzoną przez takich ludzi jak Donald Tusk.

Brytyjczycy znaleźli trotyl na wraku tupolewa

Laboratorium podległe brytyjskiemu ministerstwu obrony wykryło trotyl na zdecydowanej większości z 200 próbek pochodzących z wraku TU-154M, który rozbił się w Smoleńsku – informuje tygodnik „Sieci”.
Próbki te w 2017 roku zostały przekazane brytyjskiemu laboratorium przez Prokuraturę Krajową, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Wrak Tu-154M wkrótce wróci do Polski? Mamy DOKUMENTY ponaglające Rosję i Radę Europy

„Codzienna” dotarła do listów, które autor rezolucji przyjętej przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (ZPRE) ws. zwrotu przez Rosję wraku Tu-154M, holenderski polityk Pieter Omtzigt skierował do polskich i rosyjskich dyplomatów oraz 47 szefów MSZ z Komitetu Ministrów RE.

W tupolewie na pewno były eksplozje

SMOLEŃSK Glenn Jorgensen, śledczy katastrof lotniczych, w rozmowie z Ewą Stankiewicz-Jorgensen w programie „Otwartym tekstem” (TV Republika) powiedział, że „raport techniczny to z wielu przyczyn kamień milowy badania katastrofy smoleńskiej”. Precyzyjnie udokumentowano, że w lewym skrzydle doszło do eksplozji jeszcze w trakcie lotu maszyny.

Komisja Rady Europy wzywa Rosję do zwrotu Tupolewa

Komisja ubolewa w tekście, że jej rosyjscy przedstawiciele nie współpracowali z wizytującymi Moskwę jej przedstawicielami oraz nie odpowiadali na żadne próby uzyskania danych.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.