Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

Antoni Macierewicz: złożyliśmy w prokuraturze zawiadomienie w sprawie kłamstw komisji Millera

„MON złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez część osób z Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, którą kierował Jerzy Miller” – poinformował we wtorek na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz – szef MON.
 

- Rzeczywiście jest tak, że członkowie komisji Millera - do prokuratury i sądu będzie należeć stwierdzenie - są odpowiedzialni za poświadczenie nieprawdy w przynajmniej czterech kwestiach - powiedział minister obrony narodowej.
 

Pierwsza dotyczyła poświadczenia nieprawdy przez członków KBWLLP „co do tego, iż badali miejsce katastrofy w miejscu zdarzenia, zaraz po niej”. Druga – czarnych skrzynek, które według komisji Millera były otwierane wspólnie przez Rosjan i Polaków w Moskwie. - To nieprawda. Główna czarna skrzynka, czy też ta, która uważana jest powszechnie za główną - zapis głosowy rozmów między pilotami - była znaleziona dużo wcześniej i Rosjanie ją otworzyli, zanim jeszcze Polacy ją mogli w ogóle zobaczyć - podkreślił Macierewicz.
 

Trzecia kwestia związana jest bezpośrednio z raportem sporządzonym przez komisję Millera i dotyczy przeciążeń, jakie zaistniały, gdy prezydencki TU-154M uderzał w ziemię. - Zarówno komisja pani Anodiny, jak i za nią komisja pana Millera stwierdziła, że to było 100g - powiedział szef MON. Dodał, że „sami członkowie komisji pana Millera twierdzą, że nie mogło być 100g”, a co najwyżej 2-9g.
 

Na koniec Macierewicz zarzucił komisji Millera sfałszowanie raportu, „jeśli chodzi o obecność generała Błasika w kokpicie i wydawania przez niego komend”. Jego zdaniem chciano w ten sposób skazać dowódcę polskiego lotnictwa, który zginął pod Smoleńskiem, na infamię. Dodał, że dzięki temu zabiegowi oskarżenia spadły również na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i „Polskę jako całość, a zwłaszcza armię i Siły Powietrzne”.

za: www.pch.pl

                                                                        ***

Szokujące. Sasin o ''rubasznym'' zachowaniu Komorowskiego po katastrofie smoleńskiej! ''No co tam słychać?''


„Pierwsze pytanie i słyszę z uśmiechem: »No co tam słychać?«. To budziło mój niesmak” - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin zapytany o to, w jaki sposób na wieść o katastrofie smoleńskiej zareagował Bronisław Komorowski.

„To mną wstrząsnęło. Taka rubaszność. Rozmawiał o katastrofie smoleńskiej jak o zwykłym zdarzeniu” - podkreślał Sasin na antenie Telewizji Republika.


 „Ten plan był od pierwszych chwil po katastrofie. Ta narracja, która pojawiła się pierwszego dnia, że piloci zdecydowali się "szaleńczo lądować" czy komunikat od ministra Sikorskiego.. To był początek. Potem miałem dziwną rozmowę w czasie, gdy działała komisja w Moskwie” - komentował poseł PiS

 Potem dodaje, że Edmund Klich, łącznik między rządem a Moskwą zadzwonił do niego z informacją, że na czarnych skrzynkach nagrane są również inne głosy niż członków załogi i prosi go, aby dokonał identyfikacji głosów.

„Zmierzało to ku zasugerowaniu, że mógł tam być Prezydent Lech Kaczyński. Była mowa również o innych głosach.”
- mówi Sasin i dodaje, że przekazał Klichowi, że nie ma zamiaru w tym uczestniczyć a głos szefa protokołu rozpoznać powinny osoby, które go lepiej znały.

„Pan Klich powiedział, ze on jest przedstawicielem polskiego rządku, który bierze udział w pracach komisji MAK-owskiej. To wszystko miało wyglądać tak, że działają oni w interesie Polski. Chodziło o to, by wykazać, że w kokpicie był inne osoby, że były osoby, które odegrały rolę w katastrofie smoleńskiej” - zaznaczył.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodaje, że od początku sprzeciwiał się raportowi MAK bo widział, że dzieje się tu jakaś operacja. Podejrzany był fakt, że niesprawdzone materiały mające podbudować tezę MAK-u pojawiały się nagle w niektórych polskich mediach i robiono z tego sensację.

„Ktoś, jakiś ośrodek sterował tą operacją, aby nas wszystkich przekonać, że za tą katastrofę odpowiadają Ci wszyscy którzy przebywali na samolocie, na czele z Prezydentem.” - podkreśla Sasin i dodaje, że początkowo, czego dowodzą według niego dokumenty Millera, był zamysł obciążenia Prezydenta, z czego wycofano się w końcu i usiłowano stworzyć nagonkę na gen. Błasika.

Sasin podkreśla, że bez wątpienia według niego Donald Tusk wiedział o wszystkim, bo Miller nie mógł działać bez jego przyzwolenia jako minister jego rządu.

„Urlop Tuska w tym czasie to był taki unik przed byciem w centrum uwagi, kiedy poszedł pierwszy przekaz rosyjski. Tusk włączył się dopiero później, kiedy komisja Millera zaczęła działać. Myślę, że Tusk był inicjatorem tego jak działała komisja Millera” - dodaje poseł PiS i opisuje też, jak wyglądało miejsce katastrofy:

„Byłem na miejscu i widziałem skalę zdarzenia. Teren był bagnisty. Nie było większego leja, nie było zagłębienia. Nie było śladu poważnego zniszczenia gruntu. Mało prawdopodobne wydawało mi się, żeby samolot tylko zahaczył o drzewa i spadł”.

za:www.fronda.pl

Katyń pamiętamy

Prof. Nikita Pietrow - Katyń a rosyjska polityka

Tendencja przemilczania przestępstw z okresu sowieckiego istnieje od dawna.

Tadeusz Płużański - W Smoleńsku zginęli Żołnierze Wyklęci-Niezłomni

W ubiegłym roku na 10 kwietnia napisałem do „Gazety Polskiej Codziennie” felieton, że kłamstwo smoleńskie trwa już trzy lata. Dziś mogę niestety z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: trwa już cztery lata.

4. rocznica smoleńskiej tragedii.

Abp M. Jędraszewski: tylko pełne wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej da nam poczucie życia w wolnym kraju

Giętkie paragrafy na Katyń

Memoriał kataloguje sposoby naruszeń rosyjskiego prawa w sprawie zbrodni katyńskiej

Jesteśmy stróżami naszych braci

Homilia ks. bp. Józefa Zawitkowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łowickiej, wygłoszona podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Druga tragedia katyńska 2010

Katastrofa smoleńska: MON podaje ustalenia Franka Taylora. "Doszło do wewnętrznej eksplozji"

Brytyjski ekspert podkomisji smoleńskiej Frank Taylor stwierdził, że w Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, doszło do wewnętrznej eksplozji - podała w piątek podkomisja.

Wosztyl obala wydumane teorie Laska

Efekty prac działającej przy MON-ie podkomisji smoleńskiej obnażają kłamstwa i zaniechania komisji Jerzego Millera. Choć od katastrofy minęło prawie osiem lat, wciąż pojawiają się nowe ustalenia. Na światło dzienne wychodzą

„To nie był wypadek”. Minister Antonii Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

Dysponujemy kluczowym materiałem dowodowym, który pozwoli dokładnie stwierdzić, co zaszło 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Antoni Macierewicz: złożyliśmy w prokuraturze zawiadomienie w sprawie kłamstw komisji Millera

- Rzeczywiście jest tak, że członkowie komisji Millera - do prokuratury i sądu będzie należeć stwierdzenie - są odpowiedzialni za poświadczenie nieprawdy w przynajmniej czterech kwestiach

Rosyjskie MSZ: ciała ofiar katastrofy smoleńskiej identyfikowali Polacy

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej dokonywali przedstawiciele Polski i krewni ofiar oraz że strona polska nalegała na jak najszybsze przekazanie jej szczątków ciał ofiar katastrofy.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.