Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Katyń 1940-2010

Smoleńsk. A. Macierewicz: D. Tusk myli się lub świadomie mówi nieprawdę

Konfrontując obecne zeznania Donalda Tuska z poprzednimi widać, że pan Tusk się myli lub świadomie mówi nieprawdę – ocenił w poniedziałkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenach TV Trwam i Radia Maryja Antoni Macierewicz. W programie nt. podsumowania 8 lat badań katastrofy smoleńskiej, szef podkomisji ds. ponownego zbadania jej przyczyn i b. minister obrony narodowej odniósł się m.in. do odbytego /.../ w warszawskim sądzie przesłuchania Donalda Tuska. Były premier składał zeznania w procesie Tomasza Arabskiego. Tusk powiedział m.in.: „Nie planowałem, i prezydent Kaczyński też nie planował, wspólnej wizyty prezydenta i premiera w Katyniu”. – Można powiedzieć tyle: że pan Donald Tusk, ówczesny premier, zeznawał także wcześniej w tej sprawie i wtedy mówił co innego. Wówczas też zeznawał pod przysięgą. Cały materiał dowodowy, jaki w tej sprawie, przed tymi zeznaniami dzisiejszymi, został zebrany, wskazuje na to, iż bardzo długo była planowana właśnie wspólna wizyta – powiedział gość TV Trwam i Radia Maryja.

Jak wskazał, „dopiero rozmowy między urzędnikami Donalda Tuska, a później samym Donaldem Tuskiem i panem premierem (…) Putinem zdecydowały o podzieleniu tej wizyty na dwa osobne wydarzenia”.

Można powiedzieć, że jeśli skonfrontuje się obecne zeznania Donalda Tuska z poprzednimi, widać wyraźnie, że dzisiaj pan Donald Tusk się myli lub po prostu mówi świadomie nieprawdę – dodał Antoni Macierewicz.

    – Wtedy też nie mówił wprost i otwarcie, też to charakterystyczne kluczenie i gładkimi słowami uciekanie od jednoznacznych stwierdzeń miało miejsce. Ale było jasne, że mowa była bardzo długo o jednej wspólnej wizycie, która następnie została rozdzielona – mówił były szef MON.

Antoni Macierewicz ocenił, że dzisiejsze zeznania Donalda Tuska były próbą częściowego przerzucenia odpowiedzialności na śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

    – To szczególnie obrzydliwe, dlatego że, jak wiadomo, tych słów w żaden sposób nie można zweryfikować, a rzucają one na pana prezydenta współodpowiedzialność za tę sytuację – komentował w poniedziałkowych „Rozmowach niedokończonych” Antoni Macierewicz.

Odnosząc się do badania przyczyn katastrofy z 2010 roku były szef MON powiedział, że ze strony ówczesnej ekipy rządzącej „mieliśmy tutaj do czynienia nie tylko z kręceniem, ale świadomym podawaniem nieprawdy”. Przypomniał też, że na początku w kwestii badania katastrofy „decydującą rolę odgrywał Donald Tusk”.

    – Nawet stworzył specjalną instytucję, która była mało znana, o niej się nie mówiło, ale została stworzona przez Radę Ministrów. Powstał specjalny zespół międzyresortowy, na czele którego stał pan Donald Tusk. Ten zespół został utworzony już 11 kwietnia. Wszystkie plenipotencje dotyczące wszystkich decyzji związanych z katastrofą smoleńską – wszelkich decyzji, to jest tam jasno powiedziane – miał w swoim ręku i jedynym, który rozstrzygał, był pan Donald Tusk – zaznaczył gość TV Trwam i Radia Maryja dodając: „pan Donald Tusk niestety mówi nieprawdę”.

Antoni Macierewicz podkreślił, że kluczowe znaczenie miał fakt, że ówczesny minister obrony Bogdan Klich, „który konstytucyjnie i ustawowo był zobowiązany do powołania natychmiast komisji badania wypadków lotniczych lotnictwa państwowego, która jest jedynym organem w Polsce uprawnionym do badania katastrof tego typu, nie powołał jej dziesiątego kwietnia”.

    – Proszę sobie wyobrazić, że nie wykonał czynności, którą się wykonuje wtedy, gdy dojdzie do katastrofy awionetki wojskowej czy helikoptera wojskowego, czy jakiejkolwiek innej maszyny, statku powietrznego wojskowego (…) Tymczasem pan Klich przez pierwsze pięć kluczowych dni nie powołał tej komisji, w związku z tym nie było strony z polskiego punktu widzenia, która była uprawniona do stworzenia wspólnej komisji ze stroną rosyjską. Urzędnicy, którzy polecieli do Smoleńska pierwszego i drugiego dnia, nie mieli żadnych uprawnień – powiedział Antoni Macierewicz.

RIRM

Tagi: Antoni Macierewicz, Donald Tusk, Katastrofa Smoleńska, prokuratura

za: http://www.radiomaryja.pl

Katyń pamiętamy

Ośmiu z Katynia

Osiem nieznanych dotąd nazwisk ofiar zbrodni katyńskiej odnaleźli badacze Memoriału w materiałach NKWD. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejna księga informacji o mordzie NKWD i jego ofiarach. Wydawnictwo moskiewskiego Memoriału będzie zawierać dane

9. przegląd filmowy „Echa Katynia” – Łódź, 17 kwietnia 2018

W kwietniu, w związku z 78. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, w kilkudziesięciu miastach Polski  Instytut Pamięci Narodowej organizuje 9. edycję przeglądu filmowego „Echa Katynia”.

Prof. Nikita Pietrow - Katyń a rosyjska polityka

Tendencja przemilczania przestępstw z okresu sowieckiego istnieje od dawna.

Tadeusz Płużański - W Smoleńsku zginęli Żołnierze Wyklęci-Niezłomni

W ubiegłym roku na 10 kwietnia napisałem do „Gazety Polskiej Codziennie” felieton, że kłamstwo smoleńskie trwa już trzy lata. Dziś mogę niestety z pełną odpowiedzialnością powiedzieć: trwa już cztery lata.

4. rocznica smoleńskiej tragedii.

Abp M. Jędraszewski: tylko pełne wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej da nam poczucie życia w wolnym kraju

Druga tragedia katyńska 2010

Macierewicz o TU-154M “Tam była eksplozja”. Padły także mocne słowa pod adresem Tuska

Antoni Macierewicz w rozmowie z dziennikarzami Radia Maryja odniósł się do ostatnich faktów dotyczących odnalezienia śladów trotylu we wraku samolotu TU-154M.  Polityk jest przekonany, że prezydencki samolot został zestrzelony, a próby zdementowania tych informacji nazwał “propagandą” szerzoną przez takich ludzi jak Donald Tusk.

Brytyjczycy znaleźli trotyl na wraku tupolewa

Laboratorium podległe brytyjskiemu ministerstwu obrony wykryło trotyl na zdecydowanej większości z 200 próbek pochodzących z wraku TU-154M, który rozbił się w Smoleńsku – informuje tygodnik „Sieci”.
Próbki te w 2017 roku zostały przekazane brytyjskiemu laboratorium przez Prokuraturę Krajową, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Wrak Tu-154M wkrótce wróci do Polski? Mamy DOKUMENTY ponaglające Rosję i Radę Europy

„Codzienna” dotarła do listów, które autor rezolucji przyjętej przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (ZPRE) ws. zwrotu przez Rosję wraku Tu-154M, holenderski polityk Pieter Omtzigt skierował do polskich i rosyjskich dyplomatów oraz 47 szefów MSZ z Komitetu Ministrów RE.

W tupolewie na pewno były eksplozje

SMOLEŃSK Glenn Jorgensen, śledczy katastrof lotniczych, w rozmowie z Ewą Stankiewicz-Jorgensen w programie „Otwartym tekstem” (TV Republika) powiedział, że „raport techniczny to z wielu przyczyn kamień milowy badania katastrofy smoleńskiej”. Precyzyjnie udokumentowano, że w lewym skrzydle doszło do eksplozji jeszcze w trakcie lotu maszyny.

Komisja Rady Europy wzywa Rosję do zwrotu Tupolewa

Komisja ubolewa w tekście, że jej rosyjscy przedstawiciele nie współpracowali z wizytującymi Moskwę jej przedstawicielami oraz nie odpowiadali na żadne próby uzyskania danych.

Komentarze i pytania

"GP": Agenci wokół Smoleńska. Rosyjski ślad

Informacja o zatrzymaniu oficera 36. specpułku, współpracującego z rosyjskim wywiadem, stanowi istotne uzupełnienie dotychczasowej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej.

Posmoleńskie rozdroże

Niezależnie od tego, jakie będą ostateczne wyniki śledztwa smoleńskiego, tragedia na Siewiernym jest i pozostanie kluczowym doświadczeniem w procesie definiowania kulturowej tożsamości Polaków w XXI wieku.

Abp. Jędraszewski: Smoleńsk w zasiekach kłamstw

„Prawda z trudem przebija się przez zasieki kłamstw, które od samego początku były podawane do publicznej wiadomości”

Nic dobrego nie wyniknie z wyciszania sumienia"

Niemieccy eurodeputowani przerwali wykład eksperta – bo mówił za dużo o Smoleńsku

Macierewicz komentuje konferencję NPW


Kolejna manipulacja i polityczne działanie prokuratury

Copyright © 2017. All Rights Reserved.