Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Prezes PiS w Radiu Maryja o sytuacji w Europie: "Jest to obraz upadku cywilizacji"

Jeżeli spojrzeć na dzisiejszą Europę, (…) to jest to obraz upadku cywilizacji – powiedział Jarosław Kaczyński na antenie „Radia Maryja”, odnosząc się do sytuacji na Starym Kontynencie. Prezes PiS stwierdził jednak, że katastrofalna sytuacja Europy nie oznacza, że zawsze tak będzie.


Można to cofnąć. Polska może i musi odegrać zupełnie niezwykłą rolę, o której kiedyś mówili poeci, a która wydawała się nierealna – powiedział.
Ona dziś staje na naszych oczach. Polska wchodzi w rolę, o której pisali Mickiewicz, Słowacki…
– dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Mly/Radio Maryja
autor: Notujemy ...

za: https://wpolityce.pl

                                                                                     ***

                                                                      Kaczyński pozwał Wałęsę.

                      Sprawa oskarżeń o przyłożenie ręki do śmierci brata i chorobę psychiczną w sądzie


Były prezydent Lech Wałęsa od kilku lat stawia tezę, że to prezes PiS Jarosław Kaczyński jest winny katastrofy smoleńskiej i śmierci swojego brata. Ostatnio Wałęsa zarzuca też prezesowi PiS chorobę psychiczną. Sprawa tych haniebnych oskarżeń trafiła do sądu.


Wałęsa zawsze gotowy do ataku na Jarosława Kaczyńskiego: „To na Pana umyśle jest krew Smoleńskich ofiar”

Wałęsa w roli mentora wydaje „wyrok”. „Chory człowiek, zebrał podobnie chorych ludzi i wygrał wybory”

Jarosław Kaczyński ma dość tych oskarżeń i insynuacji i oskarża Wałęsę o naruszenie dóbr osobistych. Prezes PiS zażądał od byłego prezydenta przeprosin. Wałęsa pewny siebie i przekonany o swojej nieomylności przepraszać nie zamierza.

Jarosław Kaczyński oprócz przeprosin za wpisy na Facebooku żąda też przeprosin za wypowiedź Wałęsy na antenie radia TOK FM z 10 kwietnia 2015 roku, w której stwierdził, że Kaczyński spowodował katastrofę Tu-154, a teraz przerzuca odpowiedzialność na innych.

Jak informuje serwis wyborcza.pl:

Pozew przeciwko Lechowi Wałęsie zawiera aż sześć punktów. Jest w nich mowa m.in. o nakazie złożenia oświadczenia, w którym były prezydent ma przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości za to, że na swoim profilu na Facebooku sformułował wobec niego bezprawne i nieprawdziwe zarzuty.

Były prezydent nie zamierza jednak za nic przepraszać Jarosława Kaczyńskiego. Czuje się niewinny. Według niego to Kaczyński jest winny i zarzuca mu spreparowanie sprawy dotyczącej TW Bolka.

Chce Pan się sądzić ze mną w sądach przez Pana powołanych, pomogę Panu. Wszystko, co Pan przygotował przeciw mnie na tych 15 stronach pozwu, potwierdzam, niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i Pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył - napisał na Facebooku Wałęsa.

Lech Wałęsa jak zacięta płyta: „Panie Kaczyński, pan realizuje swoją obłąkaną wersję walki o władzę”

ann

autor: wSumie.pl

za: https://wpolityce.pl
                                                                           ***

To klasyczna linia - chodzenie w tzw. zaparte.
Ale dlaczego aż tak niemądrze?... „Chory człowiek, zebrał podobnie chorych ludzi i wygrał wybory” - przecie to autokpina... Chyba ktoś podkłada wygranemu ongiś w prezydenckich wyborach świnię. A on nieświadom...   
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.