Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wystawa „Powstańcze biografie – łódzkie echa Powstania Warszawskiego” – przy łódzkiej katedrze„Powstańcze biografie – łódzkie echa Powstania Warszawskiego” – to tytuł wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, która stanęła na placu katedralnym przy głównym deptaku Łodzi.

Na dwudziestu ośmiu tablicach prezentowane są postacie, które choć związane z Łodzią, czynnie zaangażowały się w działalność powstańczą. Wśród nich znajdziemy gen. Franciszka Edwarda Pfeiffera, dowódcę obwodu AK Śródmieście, Marię Wocalewską, Jadwigę Szletyńską, zasłużone łódzkie harcerki działające w Pogotowiu Harcerek i Barbarę Nazdrowicz, 15-letnią łączniczkę oraz ks. Tadeusza Burzyńskiego, który zginął w pierwszych godzinach Powstania, idąc do rannego powstańca.

Wystawę można oglądać przez 63 dni tj. od 1 VIII do 3 X, dokładnie tyle dni, ile trwało Powstanie.

za: http://archidiecezja.lodz.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.