Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

O prezydencie Dudzie, PiS, Radiu Maryja i islamie. TOP 15 cytatów śp. prof. Wolniewicza, które trzeba pamiętać.

Profesor Bogusław Wolniewicz uchodził za jednego z najwybitniejszych specjalistów od filozofii tzw. pierwszego Ludwiga Wittgenstein, czyli tej opisanej przez austriackiego filozofa w „Traktacie logiczno-filozoficznym”.

Niezapomniane pozostaną jego słowa, które mogliśmy słyszeć i czytać w mediach. Warto więc przypomnieć kilka wypowiedzi prof. Wolniewicza, które ukazały się między innymi na portalu wPolityce.pl.
/.../

Poniżej prezentujemy cytaty, na które warto zwrócić uwagę:

1. O caracalach i zerwanych negocjacjach z Airbus Helicopters

    Nie stawiałbym ani na Amerykanów, ani Francuzów, tylko na Polaków. Skoro jednak te zakłady amerykańskie są w Polsce i pracują w nich polskie załogi, to trzeba to popierać. A nie to, co jest produkowane we Francji, z czego podatki idą do budżetu państwa francuskiego, a nie polskiego.

2. O nagonce Komisji Europejskiej na Polskę i rząd Prawa i Sprawiedliwości

    Mamy do czynienia z częścią nagonki organizowanej przeciw Polsce przez międzynarodowe lewactwo. Ono opanowało władze Unii Europejskiej. Wśród tych lewaków rej wodzą lewacy niemieccy. Z nimi współdziała polska Targowica, czyli Ci, którzy założyli i działają w ramach Komitetu Obrony Demokracji. Czy jest powodów do niepokoju? Naturalnie, jest. Ta Targowica, we współdziałaniu z owym lewactwem, próbuje bowiem zorganizować w Polsce interwencje. Takie zagrożenie istnieje i może w nas uderzyć. Jest więc czym się niepokoić.

3. O Komitecie Obrony Demokracji

    Myślę, że jest to próba odwrócenia tych zmian, które w Polsce zaczynają zachodzić. To są ludzie, którym się ten nowy kurs nie podoba i którzy chcą za wszelką cenę zastopować zmiany. To ruch całkowicie organizowany i sterowany. To nie ma nic z działalnością oddolną.

4. O wpływie kolejnego zamachu w Paryżu na Europę

    Nie ma co liczyć na taką zmianę. Te ataki nic nie zmienią. Europa nie obudzi się od tego. To było za małe uderzenie, żeby coś zmienić. Tak samo jak Ameryka nie obudziła się po atakach z 11 września, tak samo Europa się nie obudzi. Na Kałasznikowy milczeniem chcą reagować, czy znicze palić? To są śmieszne reakcje, które mogą tamtych tylko zachęcić.

5. O adekwatnej reakcji Europy na zamachy

    Wysiedlanie muzułmanów z Europy! (…) Europa nie chce uznać jednego, podstawowego faktu. Toczy się na naszych oczach III wojna światowa. Trzeba więc działać adekwatnie.

6. O zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości oraz agresji opozycji

    Wrogość i nienawiść, jaką widać w stosunku środowiska rządzącego do opozycji, wynika z lewackiego zaślepienia. Oczywiście tu chodzi również o pieniądze, posady, konkretne postaci, ale sądzę, że chodzi o wrogość ideową. To są ludzie, dla których dążności narodowo-chrześcijańskie reprezentowane przez prawą stronę sceny politycznej, są nie tylko obce, ale wręcz wstrętne.

7. O Martinie Schulzu

    Martin Schulz to wróg Polski, nie od dziś. Od dawna go w tej roli obserwuję. Po Martinie Schulzu niczego innego się nie spodziewam. Buta niemiecka wychodzi znów na wierzch. Martin Schulz jest tego klasycznym okazem.

8. O islamie

    Musimy mieć świadomość, że idzie na nas fala islamu. Tej fali islamu nie powstrzyma się bez przelewu krwi. I to z obu stron.

9. O imigrantach

    Kiedyś, żeby kolonizować jakiś kraj, wysyłało się kanonierkę i na niej jakiś oddział żołnierzy, którzy szli z karabinami i łatwo pokonywali tych, którzy mieli tylko dzidy. Takie były walki wtedy – orężne. A teraz jest metoda demograficzna. Robi się inwazję ludźmi! Idzie fala! Co zrobić z nimi? Biedne murzynki, płyną na tej łodzi, to co? Krzywdę chcecie im zrobić? A to są najeźdźcy. Oni może sami tak nie myślą. Tylko tak myślą ci, którzy nimi sterują. Przecież ja nie wierzę, że te miliony, które już zaczynają przepływać przez Libię, że to tak się wszystko dzieje spontanicznie

10. O Ewie Kopacz i jej zachowaniu jako premier

    Premier Ewa Kopacz nie jest osoba działającą samodzielnie. Ona realizuje dyrektywy, które otrzymuje z Brukseli od swojego poprzedniego pryncypała. A one są wyraźne: prowadzić agresywnie antyDudowską i antyPiS-owską propagandę. Od początku wszystkie wypowiedzi premier Kopacz, szczególnie w stosunku do prezydenta Dudy, ale i PiS-u, są nacechowane arogancką agresją. Widać było całkowite odrzucenie konsekwentnie ponawianych przez prezydenta deklaracji i gestów pojednawczych zmierzających do znalezienia chociaż sposobu pokojowego współistnienia.

11. O prezydencie Andrzeju Dudzie, po II turze wyborów

    To, co trzeba zrobić, jest pracą i zadaniem dla ponad 30 milionów Polaków. Jednak, żeby ta robota mogła się zacząć, mogła być prowadzona, pewne rzeczy muszą się zmienić. I to na górze. Muszą się otworzyć i przetrzeć pewne ścieżki komunikacji, działania. Wykonany został początek zmian. W Polsce zmieniło się coś zasadniczo. W mojej ocenie to zmiana na lepsze. Jednak pytaniem otwartym jest pytanie, czy ta zmiana się zmaterializuje w sposób odczuwalny dla wszystkich. To zależy od pana prezydenta, jestem spokojny, że on zrobi wszystko, co w jego mocy. Jednak ta zmiana zależy również od nas samych.

12. O Jarosławie Kaczyńskim po wyborczym zwycięstwie Andrzeja Dudy

    Architektem sukcesu Andrzeja Dudy jest Jarosław Kaczyński. Nie jestem i nie byłem entuzjastą Kaczyńskiego, ale trzeba powiedzieć, że on w tych wyborach i w czasie kampanii pokazał klasę męża stanu. Ufam, że on tę klasę pokaże także w wyborach jesiennych.

13. O powodach, dla których głosował na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości

    Trzeba jednak PiS-owi oddać co mu należne. Rząd Jarosława Kaczyńskiego podjął trzy bardzo ważne sprawy. Pierwsza to walka z korupcją, którą na serio podjął, z tym rakiem toczącym wszystkie demokracje wschodnie, a może zachodnie też. Jedyny podjął na serio, i dlatego pewnie go obalono. Po drugie zastopował tę szaleńczą zupełnie wyprzedaż majątku narodowego, którą od dwudziestu lat w Polsce się prowadzi. I po trzecie, to był jedyny rząd, od kilkudziesięciu lat, który podjął serio próbę przywrócenia w szkole elementarnej dyscypliny. Te trzy zasługi są dla mnie wystarczające by głosować na nich, ale mówię to tylko za siebie

14. O Radiu Maryja

    Fenomen moim zdaniem polega na tym, że tam się czuje prawdziwy szacunek dla słuchacza. Nie ma cienia tej arogancji dziennikarskiej, który u takich pań Olejnik i innych się słyszy i widzi. Zdumiony jestem, jak ci ojcowie redemptoryści - przecież oni nie dziennikarze są - oni to robią lepiej niż ci wszyscy fachowcy. A ten szacunek przejawia się w tym - i ludzie to czują - że tam mogą powiedzieć, co myślą i co czują i że nie jest na nich nałożony kaganiec libertyńskiej cenzury.

15. O reprezentacji Polski i Emmanuelu Olisadebe

    W naszej drużynie występuje murzyn. Nazywa się pan Bebe, czy jakoś tak. Nie mam nic przeciwko panu Bebe, ani nie mam nic przeciwko murzynowi - jemu, ani jakiemukolwiek murzynowi. Natomiast nie pojmuję, jak w reprezentacji narodowej Polski może występować niepolak.

wkt
za: https://wpolityce.pl
autor: Zespół wPolityce.pl


                                                                                         ***

Mieliśmy zaszczyt goszczenia Pana Profesora w 2007roku na pierwszej łódzkiej konferencji cyklu "Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem". Pan Profesor wygłosił wykład: "Dziennikarz – wyraziciel opinii czy najemnik słowa?" (zob. www.katolickie.media.pl a konkretnie: http://www.katolickie.media.pl/index.php/ogolnopolskie-konferencje-ksd/i-konferencja-ksd/1100-prof-hab-boguslaw-wolniewicz)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!

Krzysztof Nagrodzki
 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.