Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. Oko: Ideologia gender to neomarksizm!


Ks. prof. D. Oko: Genderyzm to neomarksizm – musimy bronić się przed nim, by nie rządził jak komuniści

Genderyzm to neomarsksizm, który stosuje podobne metody jak marksiści: przemocy, manipulacji i kłamstwa; Musimy bronić się przed nim, inaczej będzie rządzić jak komuniści i zupełnie zniszczy prawdę – zaznaczył ks. prof. Dariusz Oko podczas środowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Gość katolickiej rozgłośni odniósł się do decyzji Polskiego Wydawnictwa Naukowego, które wycofało z internetowej księgarni książkę Beaty Wieczorek na temat homoseksualizmu.

Ks. Dariusz Oko przekonywał, że takim dziełem, jak  książka pt. „Homoseksualizm. Przegląd światowych analiz i badań. Przyczyny, objawy, terapia, aspekty społeczne” – nie może się pochwalić wielu profesorów. Zawiera bowiem prawie 1000 stron tekstu naukowego, kilkadziesiąt stron bibliografii, a autorka pracowała nad nią ok. 5 lat, głównie w Stanach Zjednoczonych na najnowszych tekstach, odkryciach i badaniach.

    – Mamy do czynienia z kolejną cenzurą lewacką, neomarksistowską. Ideologia genter to neomarsksizm, który stosuje podobne metody jak marksiści: przemocy, manipulacji i kłamstwa (…). Beata Wieczorek to pseudonim. Autorka ukrywa się w obawie o życie swoje i swojej rodziny, ponieważ wie z jaką wściekłością i nienawiścią reaguje homolobby. Jej niepokoje świadczą o tych ludziach – jakie stosują bezprawne środki agresji. To jest przedsmak tego, co będzie dalej, jeżeli nie zatrzyma się homopropagandy i homoterroru – wskazał rozmówca Radia Maryja.

Kapłan zwrócił uwagę, iż ta sytuacja jest analogiczna, jak w komunizmie.

    – Tę książkę możemy przyrównać do dzieła Leszka Kołakowskiego „Główne nurty marksizmu. Powstanie, rozwój, rozkład”. Komuniści byli wściekli i chętnie zabili by Kołakowskiego, ponieważ napisał o nich prawdę (…). Komuniści twierdzili, że marksizm jest najbardziej naukową teorią, był nauczany na każdej uczelni, a wiemy, że było to wielkie kłamstwo i manipulacja. Podobnie jest z genderyzmem, którego częścią jest homoideologia. Podobnie, jak marksizm był zakłamany i fałszywy, ale narzucony siłą, tak też homoideologia jest narzucana przemocą i siłą polityczną – akcentował  ks. prof.   

Ks. Dariusz Oko mówił, że potrzeba zjednoczenia naszego społeczeństwa w obronie tej książki i jej autorki, ale również w obronie wolności słowa i wolności nauki.

    – To klasyczny przykład przemocy, niegodziwości homolobby, która prześladuje niewinnych ludzi i niszczy wolność nauki oraz wolność słowa. Jeżeli ta książka się nie podoba – to dyskutujmy i podajmy racjonalne argumenty, a tutaj nie – metody policyjne, wyrzucić książkę i zakazać czytania jej. Musimy uświadomić sobie, jakie metody stosują ci ludzie i bronić się przed nimi. Inaczej będą rządzić jak komuniści i zupełnie zniszczą prawdę – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

za: www.radiomaryja.pl
                                                                                   ***

                                                       Ks. Oko: Ideologia gender to neomarksizm!


 „Mamy do czynienia z kolejną cenzurą lewacką, neomarksistowską. Ideologia gender to neomarsksizm, który stosuje podobne metody jak marksiści: przemocy, manipulacji i kłamstwa” - mówił dziś ks. Dariusz Oko w „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja.

Rozmowa z księdzem Oko dotyczyła decyzji Polskiego Wydawnictwa Naukowego w sprawie wycofania z internetowej księgarni książki Beaty Wieczorek na temat homoseksualizmu pt. "Homoseksualizm. Przegląd światowych analiz i badań. Przyczyny, objawy, terapia, aspekty społeczne". Jak przekonywał ksiądz, to książka, którą wielu profesorów nie może się pochwalić – to 1000 stron tekstu naukowego, kilkudziesięciostronicowa bibliografia, a wszystko to autorkę kosztowało 5 lat pracy, głównie w USA, w oparciu najnowsze teksty, okrycia i badania.


 Ks. Oko zwrócił uwagę również na bardzo ważną sprawę, która dowodzi tego, kto jest rzeczywiście we współczesnym świecie szykanowany ze względu na swoje poglądy:

„Beata Wieczorek to pseudonim. Autorka ukrywa się w obawie o życie swoje i swojej rodziny, ponieważ wie z jaką wściekłością i nienawiścią reaguje homolobby. Jej niepokoje świadczą o tych ludziach – jakie stosują bezprawne środki agresji. To jest przedsmak tego, co będzie dalej, jeżeli nie zatrzyma się homopropagandy i homoterroru”.

Rozmówca Radia Maryja podkreślił też, że książkę tę przyrównać można do dzieła „Główne nurty marksizmu. Powstanie, rozwój, rozkład” Leszka Kołakowskiego, za którą komuniści znienawidzili go i byli gotowi zabić za napisanie prawdy.

„Komuniści twierdzili, że marksizm jest najbardziej naukową teorią, był nauczany na każdej uczelni, a wiemy, że było to wielkie kłamstwo i manipulacja. Podobnie jest z genderyzmem, którego częścią jest homoideologia. Podobnie, jak marksizm był zakłamany i fałszywy, ale narzucony siłą, tak też homoideologia jest narzucana przemocą i siłą polityczną”.

- dodawał ks. Oko i zaznaczył, że mamy do czynienia z klasycznym przykładem „przemocy, niegodziwości homolobby, która prześladuje niewinnych ludzi i niszczy wolność nauki oraz wolność słowa.”

za: www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.