Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Petycja w obronie lekarzy sumienia trafiła do prezesa NIL

Petycja w obronie prof. Bogdana Chazana i innych lekarzy sumienia została złożona prezesowi Naczelnej Izby Lekarskiej dr. Maciejowi Hamankiewiczowi.

Jest to odpowiedź na żądania przeciwników prof. Chazana, którzy domagają się odebrania mu prawa do wykonywania zawodu lekarza.

W lipcu 2014 roku prof. Chazan został odwołany ze stanowiska dyrektora szpitala Świętej Rodziny po tym, jak odmówił wykonania tzw. aborcji.

Przedstawiciele Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny zebrali prawie 60 tys. podpisów w obronie sumienia i dobrego imienia lekarza. Teraz liczą na obiektywizm prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej podczas rozpatrywania wniosku – powiedział Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

    – Przekazujemy na ręce władz samorządu lekarskiego naszą satysfakcję i radość z tego, że jest lekarz, który w taki jasny sposób wyraża się na temat konieczności obrony życia dzieci nienarodzonych. Apelujemy również do władz samorządu lekarskiego o twarde stanowisko i nieuleganie naciskom środowisk lewicowych, liberalnych, feministycznych, tak aby wolność sumienia lekarzy w Polsce była prawdziwie zachowana – zaznaczył Paweł Kwaśniak.

Prof. Bogdan Chazan podziękował za powstanie tej inicjatywy. Wyjaśnił również, czym dla niego jest ta petycja.

    – Odbieram ją jako skierowaną w obronie sumień lekarzy, niekoniecznie mojego. Moje sumienie starałem się bronić i bronię nadal, ale w tej chwili rzecz idzie o sumienia młodych ludzi, lekarzy, pielęgniarek i położnych, które są narażane każdego dnia. Każdego roku w Polsce wykonuje się ponad 1000 aborcji, a więc olbrzymia liczba lekarzy, pielęgniarek i położnych, ich sumienia, są narażone na szwank. Pomysł Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny wychodzi naprzeciw tym gorącym, palącym potrzebom ochrony lekarskich sumień – podkreślił prof. Bogdan Chazan.

Dzięki podobnej inicjatywie Trybunał Konstytucyjny w 2015 r. wydał wyrok potwierdzający wolność sumienia lekarzy jako gwarancję należytej realizacji praw pacjentów.


za: www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.