Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Abp Jędraszewski w TV Republika: Ideologie związane z gender i poprawnością polityczną, uderzają w całą wizję człowieka


– Długoterminowe problemy to problemy związane z pewnymi ideologiami, które prędzej czy później przynoszą następstwa. To, co się dzieje w kulturze zachodniej, to procesy, których skutki zobaczymy jakie będą, ale nie zapowiadają się najlepiej. To ideologie związane z gender, poprawnością polityczną, one uderzają w całą wizję człowieka, która uchodziła za klasyczną i była związana z z prawem naturalnym. To zostaje podważane – mówił w Telewizji Republika metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

Abp Jędraszewski zauważył, że "żyjemy w epoce postprawdy i relatywizacji wartości".

Chcą ludziom wierzącym zainfekować myśl, że nie ma czegoś stałego jeśli chodzi o zasady. Robią to ludzie, którzy mają zdogmatyzowane lewackie myślenie. Ci ludzie nie odstąpią na krok. Dla mnie przykładem czegoś takiego jest to, co wydarzyło się z męczennikami w Peru. Zostali wywleczeni spośród Indian, wśród których pracowali i powiedziano im, że to co robią niszczy ich plan ideologiczny. To była brutalna eliminacja - mówił abp metropolita krakowski.

Zdaniem arcybiskupa "taka brutalna eliminacja nie jest możliwa w Europie, ale robi się wszystko, żeby przeciwników tej lewackiej ideologii ośmieszyć".

 Chrześcijanie mają bardzo bogaty piękny obraz społeczeństwa, do którego klucz ma Jezus Chrystus. Trudno się dziwić, że chrześcijaństwo stało się celem ataku – dodał.

Metropolita krakowski odniósł się również do kryzysu wartości, jaki istnieje w Unii Europejskiej.

Byłem na placu Św. Piotra tuż przed referendum przystąpienia Polski do UE w 2003 roku. Jan Paweł II powiedział wówczas bardzo ważne słowa "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej". Za tym stwierdzeniem mało kto zrozumiał, kryło się bardzo wyraźne przesłanie. Najistotniejsze było to co kryło się wewnątrz tego przesłania. Czym jest Unia Lubelska? Za tym kryła się chrystianizacja Litwy i wielkich obszarów na Wschodzie. Jeśli teraz mamy iść w kierunku Zachodu, my tam też mamy przynieść Ewangelię, wizję człowieka, którą zauroczyli się młodzi ludzie przyjeżdżający na Światowe Dni Młodzież w Polsce – powiedział.


za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.