Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

W. Gadowski: Usunąć krzyż z pomnika św. Jana Pawła II, to jakby chcieć obciąć głowę Europie

Stowarzyszenie wolnomyślicieli ma bardzo wiele przeciwko krzyżowi, który stoi w Ploermel, ale nie ma nic przeciwko temu, żeby w okolicy budować nowe meczety

– podkreślał we wtorkowym „Komentarzu Tygodnia” redaktor Witold Gadowski. Dziennikarz poruszył także aktualne kwestie dot. „dzikiej reprywatyzacji” i Krajowej Rady Sądownictwa.

25 października francuska Rada Stanu zdecydowała o usunięciu krzyża z pomnika św. Jana Pawła II znajdującego się w Bretanii. Do tej pory 26 tys. osób popisało się pod petycją w obronie najważniejszego katolickiego symbolu wiary [czytaj więcej].

    – Stowarzyszenie wolnomyślicieli ma bardzo wiele przeciwko krzyżowi, który stoi w Ploermel od 2006 r. i jest integralną częścią pomnika Jana Pawła II, ale nie ma nic przeciwko temu, żeby w okolicy budować nowe meczety. To stowarzyszenie jest uczulone jedynie na symbole katolickie, a szczególnie krzyż. Coś nam to przypomina – walki o krzyż na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Drodzy wolnomyśliciele, jeżeli nie chcecie krzyża (…) w przestrzeni publicznej, to zaręczam wam, że wasze dzieci, a wnuki już na pewno, będą trzaskać czołami w asfalt modląc się w rycie zupełnie innej religii – komentował sytuację dziennikarz.

Witold Gadowski zwrócił też uwagę na incydent, który wydarzył się w katolickiej świątyni w Brukseli. 28 października w katedrze św. Michała i Guduli miała miejsce uroczystość 500. rocznicy rozpoczęcia działalności przez Marcina Lutra.

    – Ta protestancka uroczystość odbywała się w katolickiej katedrze. Uczestniczył w niej kard. Josef de Kesel. Kiedy grupa młodych katolików w proteście przeciwko profanacji katolickiej świątyni przez protestantów rozpoczęła odmawianie różańca – administracja katedry wezwała policję i katolicy zostali wyprowadzeni z katolickiego kościoła – mówił redaktor.

Dziennikarz odniósł się również do przesłuchania Mirosława Kochalskiego, byłego sekretarza m.st. Warszawy przed komisją weryfikacyjną.

    – Pan Kochalski, który przez chwilę pełnił urząd komisarza Warszawy, uczestniczył wraz z dwoma dyrektorami w prywatyzacji 200 nieruchomości (…). Po tym wszystkim pan Kochalski zasiadał w zarządzie Ciechu, a teraz zasiada w zarządzie Orlenu. Kiedyś drogę do kariery torowała mu pani Jakubiak. Torowała skutecznie, bo z SLD przeniósł się do PiS-u – powiedział autor „Komentarza Tygodnia”.

Witold Gadowski mówił ponadto o decyzji Krajowej Rady Sądownictwa, która odrzuciła 265 kandydatów na asesorów sądowych zaproponowanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

    – Z jakiego powodu (zdecydowano o odrzuceniu – red.)? „Niedomogów konstytucyjnych”, jak stwierdzili oględnie przedstawiciele KRS-u, np. nieposiadania badań medycznych, a może złego ubioru? Nie znamy jeszcze przyczyn, dla których formalnie odrzucono, praktycznie wszyscy wiemy o co chodzi. KRS staje się już sformalizowaną partią polityczną, która przystąpiła do walki z legalnym rządem (…). Sądy, które powinny służyć państwu, zbuntowały się przeciwko państwu i stoją na czele rewolty (…). KRS łamie wszystkie zasady spisane przez Monteskiusza (…). Nie wolno dopuścić do tego, aby jedna korporacja opanowała cały zawód sędziowski, nie należy dopuścić do tego, aby sędziowie sprawowali zbyt długo ten zawód, a sędziowie powinni być wybierani przez lud i oceniani przez lud – zaznaczył dziennikarz.

RIRM

Tagi: Witold Gadowski
za: http://www.radiomaryja.pl

                                                                          ***

/.../ Premier zapowiada podjęcie starań ws. przejęcia od Francji pomnika Jana Pawła II!


Francuzi mają problem z pomnikiem Jana Pawła II, a dokładniej z krzyżem, który stanowi część pomnika.

Chodzi o pomnik Jana Pawła II w gminie Ploermel w Bretanii. Postanowieniem Rady Stanu, najwyższego organu sądownictwa administracyjnego we Francji, z posągu ma zostać usunięty krzyż.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową premier Beata Szydło, deklaruje chęć przejęcia pomnika przez Polskę!

Jak mówi premier Szydło!

– Jan Paweł II mówił, że historia uczy, że demokracja bez wartości przemienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm – przypomniała w rozmowie z PAP premier.

– Nasz wielki Polak, wielki Europejczyk jest symbolem chrześcijańskiej, zjednoczonej Europy. Dyktat politycznej poprawności – laicyzacji państwa – wprowadza miejsce dla wartości, które są nam obce kulturowo, które prowadzą do sterroryzowania codziennego życia Europejczyków – mówi Beata Szydło.

I dodaje:

– Polski rząd podejmie starania, by pomnik naszego rodaka ocalić od ocenzurowania i zaproponujemy, aby przenieść go do Polski, o ile będzie zgoda francuskich władz i społeczności lokalnej – zapewnia szefowa rządu.

Źródło: Radio Maryja, PAP

za: https://polskaniepodlegla.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.