Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Żądanie repolonizacji mediów

 

ŻĄDAMY SZYBKIEJ REPOLONIZACJI MEDIÓW

STANOWISKO FORUM MYŚLI POLSKIEJ

Rząd już dwa lata pracuje aktywnie, wprowadza zmiany naprawcze po  ośmiu latach tragicznego szkodnictwa koalicji PO-PSL. Doceniamy wszelkie dokonania Pani Premier, znakomicie służące Polsce i Polakom.  Dokonań tych jest wiele, są powszechnie znane i doceniane przez społeczeństwo.

Rozumiemy, że wszystkiego nie sposób naprawić od razu, że zmiany muszą mieć jakiś racjonalny kalendarz.
Obserwujemy jednak z ogromnym niepokojem, że od dłuższego już czasu nie są prowadzone prace nad dekoncentracją mediów, nad ich repolonizacją. One zostały zawieszone. Wiadomo, że ta sprawa dotyczy przede wszystkim  dużej przewagi  kapitału niemieckiego. Czy jednak w imię dobrych stosunków z państwem niemieckim,  trzeba odwlekać rozwiązanie problemu? Stanowczo nie! Czy rząd Polski boi się rządu Niemiec? Fakty są takie: od 1989 roku wmawiano - i skutecznie wmówiono - Polakom, że "kapitał nie ma narodowości". Okazuje się, że w Niemczech, przynajmniej w mediach,  ma on narodowość i  w dziewięćdziesięciu procentach znajduje się w rękach niemieckich.

Dlaczego w Polsce nie skorzystać z niemieckich rozwiązań prawnych i nie podnieść tego procentu na wzór niemiecki? Potrzebna jest tylko, Pani Premier, wola i odwaga.
Polskojęzyczne media, gazety i czasopisma redagowane przez dziennikarzy na niemieckim żołdzie, nigdy nie służyły i nie  będą służyły Polsce i Polakom, pragnącym  w  i e l k i  c h   przeobrażeń i zmian.   W polskojęzycznej prasie niemieckiej i innej na obszarze Polski szerzone są treści duchowo obce polskiemu, katolickiemu społeczeństwu. Np. w najpopularniejszych gazetach, w wydaniach weekendowych, zawierających "Magazyny Rodzinne" (!), umieszczane są ogłoszenia  reklamujące usługi prostytutek.

Dowiadujemy się – jak podają źródła prasowe, że (…) „hegemonem jest koncern Polska Press, należący do niemieckiej grupy medialnej Verlagsgruppe Passau. Wydaje kilkanaście dzienników lokalnych niemal w całym kraju. Część z nich wychodzi pod wspólną marką "Polska". Ponadto koncern wydaje ponad setkę tygodników lokalnych. Łączna sprzedaż tych wszystkich tytułów to blisko milion egzemplarzy”. Sytuacja ta jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z niemieckim monopolem w  Polsce.

Oczekujemy zdecydowanego i szybkiego rozwiązania problemu germanizacji mediów, a zatem germanizacji  polskiej kultury i wyniszczania historycznych tradycji.  

Prezes, Jarosław Kaczyński, wyraźnie i jednoznacznie powiedział, że (…) „mamy do czynienia z chorobliwą koncentracją mediów” i że „(…)najważniejsze sprawy, które mamy jeszcze do załatwienia, jak dekoncentracja mediów, też będą załatwione”.  A my wciąż projektu nie znamy! Choć pierwsza ustawa repolonizacyjna miała się pojawić już w połowie minionego roku.

Ufamy też, że Prezydent RP, Andrzej  Duda, pomoże w tym ważnym dziele odzyskiwania polskości.

Konwent Założycielski:
prof. Jerzy Robert Nowak – przewodniczący, historyk, publicysta
prof. Tadeusz Marczak, historyk, publicysta
dr Józef Osada, matematyk
red. Stanisław Srokowski – pisarz, poeta, publicysta
inż. Stanisław Żytecki, AK –  działacz społeczny,
członkowie i wspierający FMP
prof. Jan Wawrzyńczyk, językoznawca
Lech Jęczmyk, tłumacz, publicysta
dr Mirosław Boruta, humanista, publicysta
ks. prof. Zygmunt Mieczysław Zieliński, historyk, publicysta
dr Bohdan Urbankowski, poeta, dramaturg, publicysta
red. Mirosław Kokoszkiewicz, publicysta
dr Lucyna Kulińska – historyk, publicystka
prof. Andrzej Zapałowski, historyk, publicysta
prof. Zbigniew Żmigrodzki,  bibliotekoznawca, poeta, publicysta
Tomasz Żak, reżyser, pisarz, publicysta
Małgorzata Sołtysiak, działaczka społeczna, publicystka
red. Anna Dąbrowska, publicystka
dr Maria Jazownik, literaturoznawca
prof. Leszek Jazownik, literaturoznawca
prof. Włodzimierz Osadczy, historyk, publicysta
Witold Listowski, działacz kresowy
Mirosław Kowzan, działacz kresowy, publicysta
Alina Kowzan, działaczka kresowa

Copyright © 2017. All Rights Reserved.