Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Marek J. Chodakiewicz o sytuacji w Europie: "Polska jawi się jako oaza normalności, ostatni bastion cywilizacji zachodniej"

Stany Zjednoczone są imperium zainteresowanym utrzymaniem stabilności na całym świecie, w tym w Europie, i co ważniejsze mają środki, by ten cel zrealizować— mówi Chodakiewicz i przypomina jak wielkie koszty poniosły USA prowadząc wojny w Iraku i Afganistanie.

Ma być to dowód na gotowość Stanów Zjednoczonych do inwestowania poza swoimi granicami, m.in. w stabilizację sytuacji w konkretnym regionie.

 Kraj, który przedstawi przywódcom USA projekt stabilizacji konkretnego regionu świata, może liczyć na wsparcie administracji amerykańskiej. Jedna słabością Polski jest brak lobby w Waszyngtonie- powiedział.

Nie ma w Waszyngtonie wielu wpływowych polskich przedstawicieli, którzy orędowaliby za tym, aby tym partnerem stała się Polska-— dodał.

Uważam, że nadwiślańskie nie są przygotowane do wypracowania koncepcji stabilizacji Europy, którą mogłyby przedstawić Amerykanom -— przekonuje Chodakiewicz.

Zdaniem Chodakiewicza, to właśnie nasz kraj powinien stać się liderem Międzymorza.

 Po pierwsze Polska najlepiej ze wszystkich państw Europy Środkowo-Wschodniej przetrwała komunizm. (…) Do tego dochodzi wielka legenda Solidarności i polski papież św. Jan Paweł II. (…) Po trzecie Polacy nie kolaborowali z III Rzeszą i nie mają traumy z tego powodu. Każdy uczciwy wie, że gadanie o „współodpowiedzialności z Holocaust Polaków” jest dezinformacją i próbą szantażu moralnego -— mówi Chodakiewicz.

Chodakiewicz, mówiąc o aspektach pozaekonomicznych, które mogą decydować o atrakcyjności Polski, wymienił:

Samoświadomość. Jednoznaczny patriotyzm. Wiara bez apologii. W postmodernistycznym świecie moralnego relatywizmu Polska jawi się jako oaza normalności, ostatni bastion cywilizacji zachodniej w Europie. (…) Możemy przytulić Szwedów, Niemców i wszystkie inne ofiary multi-kulti.

Mly/”Tygodnik Solidarność”
autor: Ciekawa opinia
za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.