Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

KEP wzywa do poparcia inicjatywy #ZatrzymajAborcję

Księża biskupi wzywają parlamentarzystów do prac nad inicjatywą obywatelską #ZatrzymajAborcję. Projekt ustawy obecnie czeka w Sejmie.

Tylko w ubiegłym roku w świetle prawa zabito w polskich szpitalach 1100 dzieci nienarodzonych. Aż 1042 z nich zostało pozbawionych życia na podstawie przesłanki eugenicznej. Dlatego do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy #ZatrzymajAborcję. Podpisało się pod nim 830 tys. Polaków. To pokazuje faktyczne, społeczne poparcie dla wprowadzenia pełnej ochrony ludzkiego życia – podkreśla pełnomocnik komitetu inicjatywy #ZatrzymajAborcję, Kaja Godek

    – Tych 830 tys. obywateli, którzy podpisali się pod postulatem zakazu zabijania dzieci ze względu na niepełnosprawność, też oczekuje od polityków szybkiego procedowania tej ustawy i uchwalenia prawa, które nie będzie różnicowało dzieci na lepsze i gorsze na podstawie stanu ich zdrowia – mówi Kaja Godek.

Szanse na uchwalenie ustawy zakazującej aborcji są duże – zaznacza poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Uściński, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Prawa do Życia.

    – Maksymalnie do końca lutego powinno się odbyć pierwsze czytanie tego projektu. Jestem przekonany, że ten projekt przejdzie w pierwszym czytaniu i będziemy dalej nad nim pracować (…). Polacy są za życiem, za ochroną życia i my politycy powinniśmy wyjść im naprzeciwko i uchwalić zakaz aborcji eugenicznej – podkreśla Piotr Uściński.

Inicjatywę #ZatrzymajAborcję jako krok do pełnej ochrony życia wspierają księża biskupi. Apelują oni w specjalnym komunikacie do wszystkich ludzi dobrej woli o wyrażenie jej swego poparcia.

    – Księża biskupi podkreślają, że zarówno wierzący, jak i niewierzący powinni stanąć w obronie życia osób nienarodzonych. Dlaczego? Ponieważ nie jest to tylko kwestia światopoglądu, czy religii, ale jest to kwestia naukowa. Nauka stwierdza, że życie rozpoczyna się od poczęcia – zaznacza rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.


za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.