Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tomasz P. Terlikowski -Przesłanie chrześcijańskiego polityka

Warto wsłuchać się w słowa, które z okazji Bożego Narodzenia do rodaków skierował Viktor Orbán. To słowa, których Europejczycy, w tym Polacy, naprawdę potrzebują. Przypominające, na czym opiera się nasza kultura, że mamy prawo i obowiązek jej bronić.

„Musimy chronić chrześcijańską kulturę” – podkreślił węgierski premier. Mówiąc o problemie imigracji, zaznaczył, że przykazanie „kochaj bliźniego swego jak siebie samego” oznacza, iż mamy kochać bliźnich, ale też chronić swoje ojczyzny, narody, rodziny, kulturę i cywilizację europejską.


Orbán mówił o znaczeniu chrześcijańskiej tożsamości dla Europy: „Nasza kultura jest kulturą życia. Naszym punktem wyjścia, alfą i omegą naszej filozofii jest wartość życia, otrzymana od Boga godność każdego życia – bez tego nie moglibyśmy cenić praw człowieka i wielu innych współczesnych zjawisk”. Jego zdaniem te właśnie fundamenty są dziś atakowane. „Nie chcemy, by nasze bożonarodzeniowe nabożeństwa odbywały się w atmosferze strachu i cierpienia. Nie chcemy, by nasze córki były molestowane w czasie sylwestrowych zabaw” – podkreślił. Dobrze, że ktoś to wreszcie powiedział. Dobrze, że takie słowa wciąż padają z ust chrześcijańskich polityków.

za: http://niezalezna.pl/212813-przeslanie-chrzescijanskiego-polityka

Copyright © 2017. All Rights Reserved.