Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Daniels: Polska była jedynym krajem, który walczył z nazistami. To hańba, że dziś mała grupa Polaków tak się zachowuje

Sprawa neonazistów dotknęła mnie osobiście. Ale to nie problem tylko polski, ale światowy. W Charlottesville oni maszerują po ulicach, a nie chowają się w lesie — powiedział w wywiadzie dla „Polska The Times” Jonny Daniels, założyciel fundacji From the Depths.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jonny Daniels: „Wszyscy, którzy walczą i troszczą się o wolność, kochają Polskę. Prezydent Trump jest waszym przyjacielem”

Jonny Daniels ostrzega „Gazetę Wyborczą”: „Jest cienka granica między antysyjonizmem a antysemityzmem”

Przyznał, że przez światową narrację, był pełen obaw i strachu, kiery po raz pierwszy leciał do Polski. Szczególnie bał się antysemityzmu. To wszystko się zmieniło, kiedy sam poznał Polskę, a antysemityzm w naszym kraju – jak podkreślił – jest mitem.

Pytany o sprawę reportażu wyemitowanego przez TVN24 przyznał, że sprawa uraziła go osobiście, ponieważ z tym problemem zmaga się cały świat – wszędzie pojawiają się neonazistowscy radykałowie. Dodał, że cieszy go reakcja premiera Morawieckiego i polskich polityków.

 Polska była jedynym krajem, który walczył z nazistami. To hańba, że dziś mała grupa Polaków tak się zachowuje. Ale to nie jest problem tylko Polski, ale całego świata — podkreślił Daniels.

W jego ocenie przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak polskiej narracji. Wyjaśnił, że zbyt mało skupiamy się na budowie własnej opowieści. Dodał również, że większość Żydów, która przeżyła Holocaust nie pochodziła z Polski. Efektem tego jest chociażby funkcjonujące w świecie kłamliwe określenie „polskie obozy śmierci”.

Stwierdził, że walczyć można z tym tylko poprzez edukację i wyjaśnienia, ponieważ wielu jest zainteresowanych pociągnięciem Polski do odpowiedzialności za coś, czego nie zrobiła – chociażby organizacje, które chcą odzyskać majątki i odszkodowania. Dodał, że kiedy mówi, że Polska to najbezpieczniejszy kraj w Europie, najgłośniej protestują amerykańskie organizacje żydowskie.

Każdy w Izraelu, kto ma choć trochę pojęcia, wie, że oskarżenia pod adresem Polski to bzdury — podkreślił Daniels.

Odnosząc się do rewelacji, które co chwilę serwuje nam „Gazeta Wyborcza” o atakach na obcokrajowców, Daniels ocenił, że każdy naród ma swoich idiotów, jednak nie można na ich podstawie budować całej narracji. Przyznał, że rozmawiając z Żydami, którzy mieszkali w Polsce, słyszał zapewnienia, że nigdy nie spotkały ich żadne ataki.

    Im częściej przyjeżdżam do Polski, tym bardziej widzę, że Polska jest niesamowita. I widzę coraz więcej podobieństw do Izraela. (…) Prawdę mówiąc, gdybyśmy robili wykresy antysemityzmu na wzór giełdowych, to notowania antysemityzmu w Polsce byłyby dziś najniższe w Europie — ocenił Jonny Daniels.

Dodał, że Polska zmierza we właściwym kierunku, a Mateusz Morawiecki robi dobrą „robotę”, co daje szansę na wzmocnienie więzi biznesowej między Polską a USA. Przewiduje, że w niedługim czasie swoje biura w Warszawie będą otwierać kolejne amerykańskie banki, bo biznes docenia polskich pracowników.

    Trzeba przełamać własne ograniczenia (…). W Ameryce każdy może odnieść sukces. Polscy przedsiębiorcy powinni o tym pamiętać

— powiedział Jonny Daniels, założyciel fundacji From the Depths.

wkt/”Polska The Times”

za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.