Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jaki wyjaśnia, o co chodzi Izraelowi


W rozmowie z internetową telewizją wPolsce.pl wiceszef resortu sprawiedliwości, Patryk Jaki skomentował spór dyplomatyczny między Izraelem a Polską.

W ocenie polityka nie chodzi tak naprawdę o nowelizację ustawy o IPN, ponieważ stronę izraelską bardziej interesuje sprawa ustawy reprywatyzacyjnej.

"Spotkania, które odbywały się w ministerstwie przez ostatni rok, są kluczem do tej zagadki. Odbyły się cztery spotkania z panią ambasador bądź z jej zastępcą"- tłumaczył wiceminister. Jak podkreślił, na żadnym z tych spotkań ani razu nie poruszono kwestii związanej z ustawą o IPN, strona izraelska była natomiast zainteresowana sprawami związanymi z ustawą reprywatyzacyjną.

Jaki stwierdził, że Polska odebrała to jako sygnał, że Izrael "nie ma problemu z ustawą o IPN".

"Ja nie mogę doprowadzić do takiej sytuacji, że przed przyjęciem jakiegoś projektu będę dzwonił do ambasady Izraela i pytał, czy łaskawie się na to zgadzają"-powiedział wiceminister sprawiedliwości. Polityk dodał, że zadaniem izraelskiej dyplomacji jest komunikowanie, że Izraelowi "coś się nie podoba".

Sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości wskazał, że skoro stronie izraelskiej nie podoba się ustawa reprywatyzacyjna, można zadać sobie pytanie, o co w tym wszystkim chodzi i że zapewne mowa "o wielkich pieniądzach", jednak łatwiej jest zaatakować z pozycji etycznej niż finansowej.

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

za: http://www.fronda.pl/a/jaki-wyjasnia-o-co-chodzi-izraelowi,106386.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.