Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

FUNDACJA ŻYCIE I RODZINA informuje

/.../  Od mojej ostatniej wiadomości wiele się wydarzyło. Chciałabym dziś podzielić się /.../ najważniejszymi wydarzeniami z ostatniego czasu, które mają pośredni lub bezpośredni związek z projektem #ZATRZYMAJABORCJĘ.

Nie wiem, czy miał Pan okazję słyszeć w mediach o głośnej sprawie związanej z mocnym przekroczeniem granic przyzwoitości i taktu ze strony dziennikarzy weekendowego dodatku do Gazety Wyborczej. Zapewne może to Pana nie dziwić, że lewicowa prasa posunęła się do takiego działania. Owszem działania tej gazety już nie szokują, ale jednak obowiązują pewne zasady moralne, którymi powinien się kierować każdy człowiek, a zwłaszcza dziennikarz. Otóż na okładce Wysokich Obcasów znalazło się zdjęcie uśmiechniętych kobiet w koszulkach z napisem Aborcja jest OK. Jakby tego było mało, wewnątrz periodyku umieszczono opisy zadowolonych kobiet, które dokonały zbrodni zabijając swoje dziecko. Czy chwalenie się morderstwem naprawdę zasługuje na publiczną pochwałę, aprobatę? A może ma się stać wzorem do naśladowania? Jaki był cel takiego działania? Czy naprawdę środowisko feministyczne upadło tak nisko, żeby stosować podobne chwyty? /..../

Dodatkowo w tej publikacji można było znaleźć obszerną informację, gdzie kupić środki farmakologiczne o działaniu aborcyjnym, ile one kosztują i z kim skonsultować się w razie wątpliwości. Takie działanie nie pozostawia wątpliwości. Z jednej strony jest publicznym pochwalaniem mordowania dzieci w łonie matki, z drugiej zaś - jawnym namawianiem do dokonania aborcji poprzez podanie instrukcji, jak się pozbyć niechcianego dziecka! To skandaliczne zachowanie, na które nie ma zgody.
/.../

Myślę, że zgodzi się Pan ze mną, że zachowania feministek są wyrazem desperacji. Widać strach po stronie proaborcyjnej lewicy. Strach związany z faktem, ze Polacy domagają się zakazu aborcji. Ale to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że trzeba jak najszybciej wprowadzić ochronę życia w polskim prawie. Uchwalenie projektu #ZATRZYMAJABORCJĘ powinno odbyć się w błyskawicznym tempie. bo każdego dnia ginie w męczarniach kolejnych 3 dzieci!

Okładka Wysokich Obcasów wywołała falę komentarzy w polskim internecie. Co ciekawe, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Beata Mazurek także zabrała głos w sprawie zabijania dzieci /.../

Już w najbliższy wtorek 27 lutego o godz. 16:00 odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W tym czasie również działacze Fundacji Życie i Rodzina będą obecni pod Sejmem, aby przypomnieć posłom, że projekt #ZATRZYMAJABORCJĘ z poparciem 830 000 obywateli nadal oczekuje na wprowadzenie w życie. Będziemy głosem tych, którym obecnie odbiera się prawo do życia. Chcemy, aby posłowie włączyli projekt do obrad i przerwali rzeź, jaka codziennie ma miejsce w polskich szpitalach!

Na koniec chciałabym też podzielić się /.../ radosną wiadomością. Nasze szeregi rosną w siłę! W ostatnim czasie w Warszawie i Krakowie przeszkoliliśmy nowych obrońców życia i rodziny. Wolontariusze, którzy dołączyli do prowadzonych przez nas działań wyjdą na polskie ulice, do swoich środowisk, aby zmieniać rzeczywistość na lepsze. Cieszę się, że pragną aktywnie działać na rzecz obrony wartości.

Pozdrawiam /.../ w imieniu swoim oraz całego zespołu Fundacji!

Kaja Godek
Inicjatywa #ZATRZYMAJABORCJĘ
Fundacja Życie i Rodzina
zycierodzina.pl
 
   
PS. Proszę pamiętać 27 lutego godz. 16:00 pikieta #ZATRZYMAJABORCJĘpod Sejmem. Jeśli nie może Pan na niej być, proszę o inne działanie wspierające projekt: cały czas można wysyłać listy do posłów www.zatrzymajaborcje.pl/list-do-posla. Zachęcam do wysłania listu i przesłania linku do aplikacji Rodzinie i Znajomym.  

Copyright © 2017. All Rights Reserved.