Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Marcin Herman - Pierwszy taki bunt młodych przeciw systemowi

Wiele wskazuje na to, że 50. rocznica Marca 1968 r. będzie obchodzona przy akompaniamencie oskarżeń o „polski antysemityzm” i ostrzeżeń przed „powtórką z Marca ’68” ze strony środowisk liberalno-lewicowych. Zdumiewa, jak można tak odwrócić znaczenia i manipulować historią.

Przecież Marzec ’68 to był przede wszystkim bunt młodych przeciwko komunistycznemu totalitaryzmowi. Był to pierwszy tak wielki bunt za żelazną kurtyną; oddolne, masowe zjawisko, które ogarnęło wszystkie duże miasta, nie tylko Warszawę.

I z tego właśnie uczestnicy tego zrywu mogą być dumni, a wolna Polska winna im cześć i szacunek. Od Marca 1968 r. zaczął się pochód tamtego pokolenia powojennego wyżu demograficznego do wolnej Polski. Wtedy, w 1968 r., władza ten pierwszy protest studencki stłumiła w brutalny sposób, łamiąc kości i życiorysy wielu młodych ludzi. A potem, przedstawiając wszystko jako spisek „imperialistów” i Żydów, wykorzystano to jako pretekst do czystek antyżydowskich w partii, a następnie w całej Polsce. W wojsku zaczęły się one jeszcze w 1967 r., a prym wiódł tu nie kto inny, jak Wojciech Jaruzelski.

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.