Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Jonny Daniels o ataku na Stanisława Karczewskiego: "Czuję się głęboko urażony jako dumny polski Żyd"

Ten człowiek jest prawdziwym przyjacielem Żydów. Dlatego zdecydowałem się publicznie stanąć w obronie Stanisława Karczewskiego — mówi Jonny Daniels w rozmowie z wPolityce.pl.

wPolityce.pl: Dlaczego zdecydował się Pan na opublikowanie filmu nt. Pomnika Katyńskiego i ataku na marszałka Karczewskiego?

Jonny Daniels, prezes Fundacji „From The Depths”: Burmistrz Jersey City nie ma pojęcia o czym mówi. Nie rozumie o czym mówi, gdy opowiada o Katyniu. Tak samo nie ma pojęcia o czym mówi, gdy atakuje marszałka Karczewskiego. Czuję się głęboko urażony jako dumny polski Żyd. To okropne, że planują usunąć tak ważny pomnik. Nazywanie negacjonistą Holocaustu Stanisława Karczewskiego jest haniebne. Ten człowiek jest prawdziwym przyjacielem Żydów. Dlatego zdecydowałem się publicznie stanąć w obronie Stanisława Karczewskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jonny Daniels odpowiada na brednie burmistrza Jersey City: „Te słowa są bolesne dla Żydów, którzy mieszkają i pracują w Polsce”. WIDEO

Dlaczego czuje się Pan urażony jako Żyd?

Historia dobrych relacji polsko-żydowskich jest dla mnie ważna. I mam świadomość jak wielkie znaczenie ma zbrodnia katyńska. Dlatego czuję się urażony. Znam osobiście marszałka Karczewskiego, a nawet zapaliliśmy razem świece chanukowe. Używanie takich słów wobec niego jest obraźliwe wobec nas wszystkich.

Planuje Pan zrobić coś jeszcze w tym temacie?

Oczywiście, że tak. Burmistrz Steven Fulop wprowadził ten temat na poziom polityczny. Jako Fundacja rozmawialiśmy już członkami Kongresu, by wsparli sprawę utrzymania pomnika w dotychczasowym miejscu i zdystansowali się od słów Fulopa.

Polska jako państwo powinna interweniować w sprawie jego słów?

Nie sądzę. Oczywiście jest okazja do załatwienia tej sprawy, ale nie uważam, by potrzebna była oficjalna forma reakcji. Stosunek Polski do tej sprawy jest póki co odpowiedni. Jestem pewien, że będą rozmowy z liderami politycznymi w USA i w ten sposób powinno to zostać załatwione. Ten burmistrz to żart. To nie jest poważny gość. Nie jest wart tego, by Polska się nim zajmowała.

Rozmawiał Tomasz Karpowicz.

autor: Zespół wPolityce.pl

                                                                               ***

Marek Jakubiak o burmistrzu Jersey City: Dlaczego oni nas tak nienawidzą? Przecież jego rodziców przed Holocaustem uratowali Polacy. /.../

 Nie wiem czy się uda. Podzieliłbym tą sprawę na sferę emocjonalną i pragmatyczną. Podobno deweloper widzi swoje interesy na tej działce. W związku z tym pan burmistrz rozważa czy może zlikwidować ten pomnik, przenieść go.
— powiedział o Pomniku Katyńskim w Jersey City poseł Marek Jakubiak w telewizji wPolsce.pl.

Odniósł się do ataku burmistrza Jersey City Stevena Fulopa na marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Niebywałe! Burmistrz Jersey City zaatakował marszałka Karczewskiego?! „Ten człowiek jest żartem”

CZYTAJ WIĘCEJ: Marszałek Karczewski o słowach burmistrza Jersey City: „Niech się lepiej zajmie meritum sprawy. Na pewno będę oczekiwał przeprosin”

Jest też druga część tego zagadnienia. Mowa nienawiści, która wzięła się nagle po stronie pana burmistrza wobec marszałka Karczewskiego. Wyzywanie go od białych rasistów, od antysemitów. Od razu zadaliśmy sobie wszyscy pytanie – kim jest pan burmistrz? Okazuje się, że jest Żydem pochodzenia amerykańskiego, jego matka ocalała z Holokaustu — stwierdził Jakubiak powołując się na dane z Wikipedii.

Pytanie brzmi – dlaczego oni nas tak nienawidzą? Przecież większość tych ludzi, którzy nas nienawidzą, pochodzi od swoich rodziców, którzy zostali uratowani przez Polaków. O co tu chodzi? — zastanawiał się poseł Kukiz ‘15.

Powiedział, że każdy Polak z zasady jest określany przez Żydów jako antysemita. Wskazał jaki jest cel kłamstw o Polsce.

Im chodzi o to, aby deprecjonować naród polski. Wymyślili sobie taki biznes pod nazwą antysemityzm i oni ten biznes prowadzą do dnia dzisiejszego. Teraz starają się nas trenować i ćwiczyć— ocenił parlamentarzysta.

Wskazał, że Izrael wciąga inne państwa, szczególnie Stany Zjednoczone w swoje gry geopolityczne na Bliskim Wschodzie.

Nie rozumiałem dlaczego Izrael w chwili kiedy są przed poważnymi kontraktami z Polska zaczyna nas atakować. Mówię o kampanii wyborczej i o premierze Izraela. Dzisiaj Izrael skupia się, żeby Stany Zjednoczone wprowadzić w wojnę z Iranem. Tam są interesy geopolityczne ze strony Izraela. Ale Nowy Jork i całe środowisko żydowskie w Stanach Zjednoczonych chce od nas, różne są kwoty, od 60 do 100 miliardów złotych za spadki po których nie ma spadkobiorców — podkreślił Jakubiak.

ems

autor: Zespół wPolityce.pl

za: https://wpolityce.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.