Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. Królak: Chrześcijanie nie mogą ulegać propagandzie i iść za cywilizacją śmierci

- Chrześcijanie nie mogę ulegać propagandzie świata, idąc za cywilizacją śmierci. Nie można podobać się ludziom i Bogu. Nie można służyć dwóm panom, nie można mieć podzielonego sumienia. (...) Demokracja bez Boga jest demoniczna,

stawia człowieka na miejscu Boga. Wtedy prawda staje się zbędna, nie ma żadnych norm, wszystko jest względne - mówił dziś w homilii podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej ks. Walenty Królak.


Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej była jednym z ostatnich punktów obchodów 97. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. W uroczystej liturgii wzięły udział rodziny ofiar tragedii i przedstawiciele wysokich władz państwowych. Podczas homilii ks. Walenty Królak zwrócił szczególną uwagę na role nadziei w życiu chrześcijan.

- Patrzymy w Niebo, gdzie Chrystus zasiada po prawicy Ojca, patrzymy w Niebo, gdzie jest nasza ojczyzna. Chrystus mówi dzisiaj: "nie zostawiam was sierotami, powrócę do was i rozradują się wasze serca. (...) Ja jestem drogą prawdą i życiem". Dlatego spotykamy się każdego miesiąca, bo wierzymy, że nasze siostry i bracia są w Niebie u Boga, że ich śmierć wyda obfite owoce. Bo ziarno, które wrzucone w ziemię obumiera, wydaje plon obfity. Ta wiara nas gromadzi i ta wiara podtrzymuje naszą nadzieję. Również na poznanie prawdy. W domu Ojca nie będzie już żadnych tajemnic, wszystko będzie znane i poznane - mówił duchowny.

- Żyjemy na świecie, ale nie należymy do świata. Uczeń Chrystusa idzie jego śladami - doświadcza cierpienia, niezrozumienia, odrzucenia, krzyża. Podobny do swojego Pana. Żyje nadzieją chwały. Ile smutku i łez spowodowała katastrofa smoleńska, a jednak żyjemy nadzieją - nadzieja nie umarła - dodał ks. Królak.

W dalszej części homilii kapłan podkreślił, jak ważna w dzisiejszych czasach jest ochrona życia ludzkiego.

- Jednym z największych wyzwań naszego czasu jest dawanie świadectwa ochronie życia. I to sprawa, która wynika i z naszej wiary i z naszego człowieczeństwa. To kryterium naszej wiary i naszego człowieczeństwa. Każde życie jest bezcenne. Dlatego tak przeżywamy śmierć naszych sióstr i braci, bo utraciliśmy coś cennego - ich bogactwo duchowe, bogactwo ich życia, ale każde życie jest taką wartością. Chrześcijanie nie mogę ulegać propagandzie świata, idąc za cywilizacją śmierci. Nie można podobać się ludziom i Bogu. Nie można służyć dwóm panom, nie można mieć podzielonego sumienia. (...) Demokracja bez Boga jest demoniczna, stawia człowieka na miejscu Boga. Wtedy prawda staje się zbędna, nie ma żadnych norm, wszystko jest względne. Dla pobudek egoistycznych czy ekonomicznych można zabijać człowieka poczętego czy chorego - wskazywał ks. Walenty Królak.


za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.