Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Austria zamyka meczety

Austriacki rząd podjął decyzję o zamknięciu kilku meczetów i deportacji radykalnych imamów. Kanclerz Sebastian Kurz podkreśla, że w Austrii nie ma miejsca na społeczeństwa równoległe, polityczny islam i radykalizację.

    – Chcemy ogłosić decyzje ministerstwa kultury o zamknięciu siedmiu meczetów w tym rozwiązaniu meczetu Szarych Wilków i Arabskiej Wspólnoty Kulturalnej, która prowadzi w sumie sześć meczetów. Ponadto wydalonych zostanie kilku imamów, z powodu naruszeń prawa w tym finansowania zagranicznego – poinformował w ubiegłym tygodniu Sebastian Kurz.

Ta decyzja austriackiego kanclerza jest reakcją na ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w muzułmańskich świątyniach. Organizowano w nich, z udziałem dzieci, inscenizacje bitew, w których zwycięstwo odniosło Imperium Osmańskie. Dzieci ubrane w mundury salutowały, wznosiły tureckie flagi i udawały martwych męczenników. Takie informacje oburzyły austriackich polityków i zmusiły kanclerza do podjęcia zdecydowanych działań.

    – Premier jeszcze w okresie wyborczym zapowiadał zaostrzenie polityki migracyjnej. Te działania z pewnością się w to wpisują, są to także pewne środki prewencyjne przed wzrostem ekstremizmu islamskiego – podkreśla prof. Piotr Marszałek.

Taka reakcja austriackiego rządu na pewno nie wpisuje się w przyjacielską retorykę Unii Europejskiej, która wciąż wspiera muzułmańskich imigrantów.

    – Widzimy to po dyskusji nad nowym budżetem Wspólnoty, gdzie podział środków uwzględnia kwestię wspierania państw, które chcą udzielać pomocy migrantom – wskazuje ekspert.

W Austrii obecnie mieszka około pięciuset tysięcy muzułmanów. Większość stanowią Turcy.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.