Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Płużański: Uczestnicy Parady Równości to nowocześni komuniści

 – Oba marsze wpisuję się w te dwie Polski, które mamy: patriotyczną i resortową. Polska patriotyczna to Polska rodziny i życia. Ta druga Polska chce zabijać dzieci i nie szanuje naszych tradycji – powiedział dla Telewizji Republika Tadeusz Płużański, Prezes Fundacji "Łączka", szef publicystyki TVP INFO.PARADA RÓWNOŚCI I MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

Ulicami Warszawy przeszła w sobotę po południu 18. Parada Równości. Natomiast w Rzeszowie odbył się Marsz dla Życia i Rodziny.

– W niedzielę miałem zaszczyt uczestniczyć w marszu. Marsz dla Życia i Rodziny to już tradycyjna forma wyrażania szacunku dla tych najważniejszych wartości. (…) W sobotę z całej Polski zjechali się zwolennicy innych wartości, zmobilizowali się. Neutralny odbiorca włącza odbiornik i wyciąga z niego wnioski. Parada przyćmiła piękne wartości Marszu dla Życia – mówił na antenie Telewizji Republika Piotr Strzembosz.

– Rafał Trzaskowski opowiada się po stronie tych, którzy nie chcą tradycyjnych wartości, nie lubią kościoła, nie lubią rodziny. Patryk Jaki całkowicie przeciwnie. Oba marsze wpisuję się w te dwie Polski, które my mamy: patriotyczną i resortową. Polska patriotyczna to Polska rodziny i życia. Ta druga Polska chce zabijać dzieci i nie szanuje naszych tradycji. To jest oczywiście kpina. Tak samo mówili komuniści, którzy mówili, że chcą sprawiedliwości, a w rzeczywistości nieśli śmierć i cierpienie. Uczestnicy Parady Równości to nowocześni komuniści – ocenił Płużański.

– Oni chcą zrównać to co dobre z tym co złe. (…) To nie mieści się w żadnych kategoriach międzyludzkich, a oni biorą to na sztandary – dodał Strzembosz.

Partia Razem, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej i stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka porozumiały się co do wspólnego startu w wyborach w Warszawie; ich kandydatem na prezydenta stolicy będzie Jan Śpiewak.

– Nie upatrywałbym tutaj wielkiego sukcesu dla Jana Śpiewaka. W pojedynku gigantów: Trzaskowski-Jaki - inni kandydaci nie będą się liczyć. Jest dla mnie szokiem, że człowiek, który znany był z samorządów wystąpił z partią, która sięga najgorszych wzorców. Ten mariasz Jana Śpiewaka wydaje mi się dziwny. Być może jest to jakiś sojusz taktyczny, ale chyba nie warto takich sojuszy z każdym zawierać – ocenił Płużański.

– Mam wrażenie, że po ilości gaf pana Trzaskowskiego i nieznajomości Warszawy, to on by mógł być kandydatem wystawianym wszędzie. Jaki sprawy warszawskie rozumie, choćby przez komisję weryfikacyjną – dodał.

– Przez długi czas pozytywnie patrzyłem na Jana Śpiewaka. Natomiast fakt, że on akceptuje możliwość wiązania się z tymi środowiskami spowodował, że już mojej sympatii nie ma. Warszawa potrzebuje kandydata, który będzie zdecydowanie odległy od środowisk jak PO, Partia Razem – podkreślił Strzembosz.


za:telewizjarepublika.pl

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.