Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ateizm w natarciu

Irlandia urządza referendum w sprawie zniesienia przestępstwa bluźnierstwa zapisanego w konstytucji. W kraju tym atakowane jest wszystko, co pozostało z katolickiej tradycji i tożsamości. Kolejny punkt w kierunku laicyzacji w duchu liberalnym to usunięcie przepisów dotyczących bluźnierstwa. Irlandczycy mają się w tej sprawie wypowiedzieć w referendum, które zapowiedział minister sprawiedliwości Charles Flanagan.

– To jest ważny krok dla międzynarodowej reputacji Irlandii. Usuwając ten zapis z konstytucji, wyślemy światu mocny przekaz, że prawo przeciwko bluźnierstwu nie odzwierciedla irlandzkich wartości. I że uważamy, iż nie powinno go być – stwierdził.

Urzędnik przekonywał, że obecne ustawodawstwo upodabnia Irlandię do niektórych państw muzułmańskich, w których obraza islamu jest karana śmiercią.

– Mamy bardzo silną presję w kierunku kompletnej sekularyzacji Irlandii. Robią to wspólnie cały czas rząd i media. Nakłada się na to słabość irlandzkiego Kościoła katolickiego. Niestety, trzeba sobie uświadomić, że naprawdę wierzących katolików jest mniej niż 20 proc., a więc jesteśmy mniejszością, a większość mają katolicy nominalni i zdemoralizowani.

To samo zjawisko będzie niszczyło też Polskę – mówi „Naszemu Dziennikowi” działacz katolicki Robert Nugent. Każda zmiana konstytucji musi być w Irlandii zatwierdzona w referendum, na które muszą zgodzić się obie izby parlamentu. Wniosek zapewne zostanie zatwierdzony.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.