Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

To nie koniec „sprawy drukarza”. Walka o wolność sumienia w Europejskim Trybunale?

Instytut Ordo Iuris zapowiada walkę o wolność sumienia. Wprawdzie w „sprawie drukarza” Sąd Najwyższy się już wypowiedział, ale to nie koniec walki. Do rozpatrzenia pozostała skarga kasacyjna i zapowiadana jest skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Szykowane są też zmiany prawa.

Po tym jak Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratora generalnego w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT i został za to skazany (sąd uznał drukarza za winnego wykroczenia, ale odstąpił od wymierzania mu kary), Ordo Iuris zapowiada dalszą walkę.

W sprawie została złożona skarga konstytucyjna. Rozważane jest też złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Prawnicy Instytutu nie kryją jednak, że postanowienie Sądu Najwyższego „może służyć jako zły precedens”.  A problem dotyczy wolności sumienia przedsiębiorców, pracowników sektora usług, a przede wszystkim przedstawicieli zawodów medycznych.

„Katolicy będą zmuszeni do świadczenia usług i włączania się w przedsięwzięcia, które budzą ich etyczny sprzeciw” – ocenił mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. Zapewnił jednak, że każdej z poszkodowanych w tego typu sprawach osób zostanie udzielona pomoc prawna ze strony Instytutu.

Problem – jak wskazał mec. Kwaśniewski – trzeba rozwiązać systemowo. Stąd też powstał projekt ustawy, która każdemu obywatelowi zagwarantuje prawo do sprzeciwu sumienia. Trafił on już do senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.