Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Cudownie uzdrowiony za wstawiennictwem pastuszków z Fatimy chłopiec odwiedził Polskę

10-letni Lucas, którego cudowne uzdrowienie doprowadziło do kanonizacji pastuszków z Fatimy: bł. Hiacynty i bł. Franciszka przyleciał z rodziną z Brazylii do Szczecina.

W 2013 roku w marcu, Lukas bawił się z siostrą i wypadł z okna. Lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie, miał uszkodzoną czaszkę i mózg. Wtedy o modlitwę poproszono siostry Karmelitanki. Jedna z nich, podchodząc do tabernakulum znalazła klucz z breloczkiem, na którym byli błogosławieni Franciszek i Hiacynta. Siostra poprosiła, przez ich wstawiennictwo, Boga o cud.

 Po trzech dniach, od momentu modlitwy, Lucas wybudził się i została odłączona cała aparatura medyczna. Obudził się bez żadnych konsekwencji pourazowych, nie było żadnych symptomów jakiegokolwiek wypadku - podkreśla Joao Batista, ojciec Lucasa. Po niespełna dwóch tygodniach wyszedł ze szpitala. W pełni zdrowy.

Dziś, jak sam przyznaje, modli się do patronów. Modlę się bo wielu ludzi prosi o modlitwę i wiem, że jeżeli się modlę, to Bóg jest z nami - podkreślił Lucas.
 
Na pomysł zaproszenia do Szczecina uzdrowionego chłopca wpadł kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich ks. Marek Maciążek. Jedyne na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich i znajduje się na os. Kasztanowym.
 
Rodzina z Brazylii ma w planach wizytę w Łagiewnikach, Częstochowie, a także w Warszawie.
 
/.../

za: https://www.deon.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.