Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Cicha apostazja Europy

Odrzucenie Boga doprowadziło Zachód do pogaństwa, idolatrii i barbarzyństwa – wskazuje ks. prof. Tadeusz Guz.

Negacja Boga i rzeczywistości dokonała się w państwach Europy Zachodniej w ramach procesu globalizacji. Na ten temat debatowali w minioną sobotę w Domu Pielgrzyma „Amicus” ks. prof. Tadeusz Guz oraz prof. Marguerite Peeters, autorka licznych książek na temat politycznej globalizacji rewolucji kulturowej. – W twórczości pani profesor struktura duchowa globalnej ideologii przekazywana jest właściwie bez cienia komentarza. Chodzi o zaprezentowanie etyki postmodernistycznej zarządzania globalnego i globalizacji zachodniej rewolucji kulturowej.

Przez globalną rewolucję kulturową rozumiemy globalne propagowanie po upadku muru berlińskiego nowej etyki laickiej w jej aspektach radykalnych, zapoczątkowanych w zachodnich rewolucjach feministycznej, seksualnej i kulturowej minionego wieku i w długim marszu zachodu w stronę postmodernizmu – wyjaśniał ks. prof. Guz, omawiając twórczość prof. Peeters.

Jak tłumaczył, owa etyka ogłasza normy polityczne zarządzania globalnego i potajemnie przemienia kulturę całej ludzkości od wewnątrz. W wyniku tego pojawiają się nowe pojęcia: konstruowanie konsensusu (kryje się za nim próba konstruowania całej rzeczywistości od samych podstaw), demokracja uczestnicząca, zrównoważony rozwój, zdrowie seksualne i reprodukcyjne, równość płci kulturowej, czyli gender equality.

Rozum rozjaśniony wiarą

– Nasza perspektywa, z której mamy zmierzyć się z tym wyzwaniem jest chrześcijańska. Naszym celem jest zatem podtrzymanie i wzrost wiary wobec wyzwań postmodernizmu. Do całego wyzwania globalizacji chcemy podchodzić z pozycji rozumu, ale rozumu rozjaśnionego wiarą i Objawieniem ze wsparciem Ducha Świętego – wskazywał wybitny filozof. Podkreślał on również, że kluczowe jest rozeznanie procesów, które zachodzą na świecie, ponieważ są to problemy żywotne, mające wpływ na życie człowieka.

Jak wyjaśnia w swoich książkach prof. Marguerite Peeters, zachodnia rewolucja kulturowa znalazła swoją asymilację w globalnych normach politycznych i kulturowych w trakcie dziewięciu wielkich konferencji ONZ-owskich w latach 90. – Od tej pory zarządzanie globalne aplikuje te normy w sposób niezwykle skuteczny, nie tylko w krajach rozwijających się, lecz wszędzie.

Pani prof. Peeters zwraca uwagę na związek przyczynowo-skutkowy, który istnieje pomiędzy rewolucją seksualną i kulturową z jednej strony a procesami utraty i zamierania wiary chrześcijańskiej z drugiej strony. W globalizacji chodzi o to, żeby transportować kryzys antropologiczny, kryzys małżeństwa i rodziny – wskazywał podczas spotkania w Amicusie ks. prof. Tadeusz Guz.

Destrukcja rzeczywistości

Oznacza to globalizację totalnej sekularyzacji. Destrukcja rzeczywistości, która jest wynikiem globalizacji, nie dokonałaby się bez udziału ludzi nauki. – Dzisiaj spotkać uczelnię jako uczelnię czy uczonego jako uczonego wolnego od obciążeń tych ideologii prawie graniczy z cudem – zauważył filozof.

Ksiądz profesor Guz podkreślał również to, co mówił w „Ecclesia in Europa” Jan Paweł II, a mianowicie, że mamy do czynienia z „cichą apostazją” Starego Kontynentu. Kolejne państwa zachodniej Europy legalizują sprzeczne z prawem naturalnym i objawionym barbarzyńskie praktyki, takie jak aborcja, metoda in vitro, eutanazja, związki jednopłciowe.

– Odrzucenie Prawdziwego Boga doprowadziło Zachód do pogaństwa, idolatrii i barbarzyństwa – wskazywał ks. prof. Tadeusz Guz. Analizując myśl prof. Marguerite Peeters, filozof zwraca uwagę również na to, że w ramach globalizacji rewolucji kulturowej zanegowano to, że człowiek poznaje rzeczywistość po to, aby zrealizować siebie w niej. – Chodzi o to, żeby doprowadzić do totalitarnego konstruktywizmu, żeby istotnie przemienić racjonalność ludzkości do pierwotnego zamiaru, który pojawił się u upadłego ducha, żeby w miejsce wszechświata jako daru wiecznie istniejącego Boga Stwórcy wprowadzić własną konstrukcję rzeczywistości. Aby to uczynić, trzeba zastaną rzeczywistość totalnie zanegować – stwierdził ks. prof. Guz.

Proces ten jest dalej potęgowany poprzez realizację kolejnych planów. Obecnie mamy do czynienia z siedemnastoma celami zrównoważonego rozwoju. Destrukcja w wyniku politycznej globalizacji rewolucji zachodzi na wszystkich płaszczyznach działalności człowieka: małżeństwa, rodziny, tożsamości seksualnej, prokreacji, prawa, nauki, sztuki, ekonomii. Ksiądz prof. Tadeusz Guz zapytał podczas spotkania w Amicusie prof. Marguerite Peeters, co poradziłaby ona w obliczu tego procesu polskiemu rządowi. – Potrzeba intelektualistów, którzy mogliby pomóc politykom uderzyć w problem u samych jego korzeni. Jeśli polski rząd nie zgadza się z zobowiązaniami związanymi z gender narzucanymi przez Unię Europejską, to trzeba się im oprzeć – radziła prof. Peeters.

W jej przekonaniu, bardzo ważne jest, aby politycy mieli dziś charakter i odwagę mówić „nie”. Jako przykład takiego polityka wskazała prezydenta Donalda Trumpa, który w pewnych kwestiach umie się sprzeciwić. Profesor Peeters wyjaśniła również zgromadzonym w Amicusie słuchaczom, czym konkretnie jest globalne zarządzanie. – Jest to nieformalny, ale skuteczny operacyjno-polityczny reżim. Ustanowił się on w latach 90. W centrum znajduje się ONZ, wokół niego są partnerzy, czyli organizacje pozarządowe, jak Amnesty International, Planned Parenthood, Greenpeace. Są one powiązane ideologicznie i posługują się tym samym językiem globalnego zarządzania. Rządy poszczególnych państw zamiast korzystać z prawa do suwerenności, podążają za ONZ i adaptują jego język – podsumowała prof. Marguerite Peeters. Paulina Gajkowska Nasz Dziennik

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl

                                                                                 ***

Chore dusze - chore umysły - chore czyny - zatracenie. 

Prosta droga zwodzenia. Od wieków. Tylko sposobów na o..głuszania czy o..głupiania coraz więcej...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.