Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Biskup Rudolf Voderholzer: Islam to zaprzeczenie chrześcijaństwa

Biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer podkreśla, że rozumie strach niemieckich obywateli przed islamizacją. Religia mahometańska to w swojej istocie przeciwieństwo chrześcijaństwa, podkreśla. Ostrzega jednak przed jeszcze groźniejszym niż islam niebezpieczeństwem.

Biskup bawarskiej Ratyzbony Rudolf Voderholzer podczas homilii wygłoszonej 8 lipca w bazylice pod wezwaniem świętej Anny w Altötting przestrzegał przed fundamentalnymi zagrożeniami dla chrześcijaństwa w Europie.

- Wielu dostrzega dziś niebezpieczeństwo zagrażającej Europie Środkowej islamizacji, nie w postaci wojennego podboju i okupacji, ale poprzez udzielanie azylu i płodność. Wiecie prawdopodobnie, że nie uważam tych obaw za całkowicie nieuprawnione czy też za jakieś chore urojenia – powiedział biskup. - Islam jest w swej teologicznej istocie zaprzeczeniem chrześcijaństwa, stąd kulturowo możliwa jest co najwyżej pewna koegzystencja – dodał.

- Mimo wszystko uważam, że rację miał znakomity znawca Orientu, Peter Scholl-Latour: Zachód nie powinien obawiać się najbardziej zagrożenia z zewnątrz […], ale raczej od wewnątrz, ze strony własnej słabości wiary, własnej niechęci do przyszłości, która wyraża się w odrzucaniu potomstwa. Dla wielu ludzi na innych kontynentach może być rozumiane tylko jako zaproszenie, by tu przyjść i zapełnić pustkę – powiedział hierarcha.

Ordynariusz Ratyzbony apelował w tym kontekście o okazywanie wielkiego szacunku niedzieli. Jak podkreślił, państwowa ochrona tego dnia nie wystarczy; dzień święty musi być przeżywany wewnętrznie a wierni muszą znaleźć nowe [kolejne] formy kultywowania go.

Biskup zabrał też kolejny raz głos w debacie o obowiązku wieszania krzyży w urzędach Bawarii, podkreślając, że nie jest w stanie zrozumieć krytyki płynącej pod adresem tego obowiązku z kręgów kościelnych.

- Krzyż oznacza przedpaństwowe, religijne korzenie naszego społeczeństwa, naszego wspólnego życia, fundament, którego państwo nie jest w stanie sobie dać ani którego nie może zagwarantować – wskazał.

Jak dodał biskup Voderholzer, samo wieszanie krzyży jednak nie wystarczy – potrzebni są ludzie, którzy będą religię krzyża kochać i podług niej żyć.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.