Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Histeria „Wyborczej”: Polacy chodzą do kościoła najczęściej w Europie

Lata urabiania, obróbki ideologicznej i lewicowej propagandy na nic. Gazeta Wyborcza właśnie ogłosiła kapitulację i przyznała się do porażki swojej misji zrobienia z Polaków „prawdziwych Europejczyków”. Okazuje się, że mimo starań nasi rodacy dalej z ukosa patrzą na lewicowe prądy i niechętnie myślą o posiadaniu w rodzinie muzułmanina czy homoseksualisty.

Jednak tym, co najbardziej boli środowiska „Gazety Wyborczej” jest to, że mimo walki z klerem, wciąż 92 proc. z nas deklaruje się jako chrześcijanie.

„Dla mieszkańców naszej części Europy tożsamość narodowa jest silnie związana z chrześcijaństwem, miejscem urodzenia i przodkami.(…)  W Polsce aż 92 proc. osób określa siebie mianem chrześcijan. 61 proc. co najmniej raz w miesiącu bierze udział we mszy – to najwyższy wynik w całej Europie. (…) tylko 33 proc. Polaków zaakceptowałoby muzułmanina w rodzinie. Przychylniej spojrzelibyśmy na Żyda (57 proc.).” – utyskuje dziennik z Czerskiej.

Czy najnowsze badania amerykańskiego instytutu Pew Research Center, pokazują ostateczną klęskę narzucanej nam ideologii?

za:www.stefczyk.info
                                                                           ***

Wyborcza płacze, bo połowa młodych Polaków nie uznaje związków jednopłciowych... „Bliżej nam do wschodniej Europy”

 „Jedynie 33 proc. Polaków zaakceptowałoby muzułmanina jako członka rodziny, a połowa młodych obywateli Polski jest przeciwna małżeństwom jednopłciowym” – czytamy na stronie gazeta.pl w artykule zatytułowanym „Ta mapa pokazuje wyraźnie: Polakom w kwestii poglądów bliżej do Wschodu”.

Polakom bliżej w kwestii patrzenia na świat do wschodniej niż zachodniej Europy – tak absurdalnie tezy przedstawiono w oparciu o wyniki sondażu amerykańskiej instytucji Pew Research Center.

Jak pokazuje sondaż, 33 proc. Polaków nie miałoby nic przeciwko muzułmaninowi w rodzinie. To jeden z najniższych wyników spośród badanych państw. W Czechach wynik wyniósł tylko 12 proc. Najbardziej tolerancyjna jest Holandia (88 proc.).

„Żelazna Kurtyna, która dzieliła Europę, od dawna nie istnieje, ale dziś kontynent dzielą ostre różnice w nastawieniu do religii, mniejszości, a także spraw społecznych takich jak małżeństwa jednopłciowe i aborcja” – stwierdzają twórcy raportu.

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.