Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wstrząsające wyznania nawróconej imigrantki: zostaliśmy ponownie zislamizowani w Szwecji

Nie wolno nam słuchać tego, co imamowie mówią ludziom w mediach, że islam jest „religią pokoju”. Wiesz, co to znaczy? Że pokój nie zapanuje, dopóki [wszyscy-red.] ludzie nie zaakceptują islamu jako swojej religii – powiedziała w rozmowie z portalem wp.pl Mona Walter, Somalijka mieszkająca w Szwecji.

Mona Walter na początku lat 90. Wyemigrowała z Somalii do Szwecji, gdzie porzuciła islam i nawróciła się na chrześcijaństwo.

– W moim kraju mieliśmy naszą własną, afrykańską kulturę. Ludzie nie zajmowali się aż tak bardzo religią. Nie było szariatu, mieliśmy swoje własne świeckie prawo. (…) Gdy przyjechałam z Somalii do Szwecji, przeżyłam wielkie zderzenie kultur, ponieważ islam tutaj jest bardziej ekstremalny i fanatyczny niż w moim kraju! I co jest bardzo ważne – zostaliśmy zislamizowani po 1991 roku, tutaj, w Szwecji – stwierdziła.

Jej zdaniem za taki stan rzeczy odpowiadają w Szwecji imamowie, którzy narzucają swój religijno-polityczny radykalizm zdecydowanej większości tamtejszych wyznawców Allaha. – Jeździli do Arabii Saudyjskiej, uczyli się tam i po powrocie zostawali naczelnikami tych obszarów. Kontrolowali wszystko, a przede wszystkim kobiety. Głoszą szariat w meczetach i każdemu wmawiają, że musi wierzyć w ten system i islamskie wartości. Jeśli tego nie zrobisz, jeśli próbujesz się zintegrować z zachodnim społeczeństwem, stajesz się niewiernym w ich oczach – relacjonowała.

Walter podkreśliła, że w muzułmańskich gettach w Szwecji bardzo często dochodzi do gwałtów na dziewczynkach i chłopcach dokonywanych przez członków ich rodzin bądź nauczycieli Koranu. – To są częste przypadki, ale nie mówię, że wszyscy tak robią. Próbowałam zgłosić to do opieki społecznej, ale nikt nie zareagował – wszyscy bali się zostać napiętnowanymi jako rasiści – powiedziała.

Jeszcze większym problemem jest głoszona w meczetach „nienawiść do niewiernych”, jaką wpaja się od wielu lat przede wszystkim dzieciom i młodzieży. – Dzieci, które urodziły się w latach 90., dorosły. Chodziły do islamskich szkół, zostały poddane praniu mózgu, radykalizacji, nauczyły się nienawiści do zachodniego społeczeństwa. A przecież nauka taka zaczyna się w wieku 3-4 lat! Mówiłam o tym często szwedzkim mediom przez tyle lat, ale nikt się tym nie zajmował, nie poświęcił uwagi tej sprawie, ponieważ bali się przypięcia im łatki rasistów – zaznaczyła Walter.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.