Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Sąd uznał prawo wojewody lubelskiego do nazywania dewiacji po imieniu

Słowa wojewody, choć bezspornie mają negatywny wydźwięk, wyrażają opinię części społeczeństwa polskiego i wypowiedziane zostały w ramach debaty publicznej, a w związku z tym podlegają ochronie konstytucyjnej wolności wypowiedzi – uznał Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Orzeczenie dotyczyło zaskarżonego przez lobby LGBT wpisu Przemysława Czarnka, dosadnie i rzeczowo odnoszącego się do tak zwanego marszu równości.

Lubelski sąd umorzył postępowanie, będące konsekwencją prywatnego aktu oskarżenia przeciwko wojewodzie. Wniósł go Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów Marszu Równości. Poczuł się on urażony stwierdzeniem, że wspomniana impreza posłużyć ma do promowania dewiacji.

W nagraniu wideo na internetowym blogu Przemysława Czarnka znalazło się między innymi uzasadnienie sprzeciwu reprezentanta rządu w terenie wobec propagowania „zboczeń, dewiacji, wynaturzeń”,  także kreowania postaw wrogich rodzinie i chrześcijaństwu, sprzecznych z katechizmem Kościoła i polską ustawą zasadniczą. Nasza Konstytucja w artykule 18. ustanawia bowiem ochronę małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.
– Sąd karny nie może być cenzorem debaty publicznej – stwierdził w uzasadnieniu umorzenia sprawy sędzia Bernard Domaradzki.

Inicjator Marszu Równości będzie odwoływał się od wyroku do sądu okręgowego.

za:www.pch24.pl/sad-uznal-prawo-wojewody-lubelskiego-do-nazywania-dewiacji-po-imieniu,63994,i.html#ixzz5WB1zYKUK

Copyright © 2017. All Rights Reserved.