Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Antysemityzm? Nie w Polsce

 Spadek antysemickich incydentów w Polsce, jak sugerują dane zamieszczone w raporcie Agencji, jest stały.

– W 2015 było ich 167, w 2016 – 101 a w 2017 jedynie 73. Zdaniem Andrzeja Pawluszka, sekretarza premiera Mateusza Morawieckiego, raport Europejskiej Agencji Praw Podstawowych pokazuje, że Polska wbrew pojawiającym się na Zachodzie niechętnym Polsce publikacjom, jest krajem, w którym nie ma społecznej tolerancji na antysemickie wybryki.

– Antysemityzm jest problemem marginalnym w naszym kraju, Polska to jeden z najbezpieczniejszych krajów w Europie, również dla Żydów – uważa Pawluszek. Podkreśla też, że dane Prokuratury Krajowej wskazują, że w Polsce dochodzi do minimalnej liczby przestępstw o charakterze antysemickim.

Spadający poziom antysemickich ataków w Polsce, nie jest regułą wśród krajów Unii Europejskiej. Wprawdzie zanotowano pewne spadki w Grecji oraz Austrii, to jednak po raz kolejny wzrosła liczba ataków w Niemczech (1.504) i Wielkiej Brytanii (1.382).

– Incydenty antysemickie to przestępstwa wynikające z nienawiści, które naruszają prawa podstawowe, w tym prawo do godności ludzkiej, prawo do równości traktowania, wolności sumienia i religii – mówi minister Adam Lipiński, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania.

To kolejny, czternasty już raport unijnej agencji badającej zagrożenie mową nienawiści i antysemityzmem w krajach Europy. Agencja do antysemickich incydentów zalicza m.in. ataki werbalne i fizyczne, groźby, nękanie, dyskryminacje, graffiti lub inne formy wypowiedzi, artykuły i komentarze w Internecie.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.