Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Europa Środkowa i Wschodnia przeciw legalizacji homozwiązków. Znamy najnowsze badania

Badania prestiżowego Pew Research Center wyraźne pokazują, że zdecydowana większość młodych ludzi z krajów Środkowej i Wschodniej Europy opowiada się przeciwko uznaniu za małżeństwo tzw. „związków jednopłciowych”. (Inaczej jest w Europie Zach. - kn)

Badania przeprowadzono we wszystkich krajach Europy.

Badania przeprowadzone w latach 2015 – 2017 wyraźnie wskazują, że młodzi ludzie z Wschodniej i Środkowej Europy są przeciwni uznaniu związków „gejów i lesbijek” za legalne małżeństwa. Ankiety przeprowadzono w 34 krajach na grupach osób w przedziale wiekowym 18-34 i stanowiły część badania pt. „Różnice pomiędzy Wschodnią a Zachodnią Europą w kwestach religii, nastawienia do mniejszości oraz kluczowych problemów społecznych.”

Jak wynika z opublikowanych w zeszłym miesiącu badań, różnice pomiędzy dwoma częściami Europy najwyraźniej widać w odniesieniu do propozycji legalizacji tzw. związków jednopłciowych. W Polsce 50 proc. młodych ludzi opowiada się przeciwko legalizacji homomałżeństw. W Niemczech i Czechach ta liczba wynosi odpowiednio: 15 i 18 proc. U naszych wschodnich sąsiadów kwestia ta wygląda zdecydowanie inaczej. W Rosji aż 86 proc. opowiada się przeciwko legalizacji dewiacji, na Ukrainie ta liczba wynosi  82 proc., na Litwie – 74, a na Białorusi – 75 proc. Młodzi Słowacy są przeciwni w 42 proc.

Krajami, gdzie społeczeństwo najsilniej opowiada się przeciwko legalizacji homozwiązków jest Gruzja i Armenia. Tamtejszy odsetek wynosi odpowiednio: 94 i 96 proc.

Wyniki drastycznie różnią się od tych prezentowanych w społeczeństwach Europy Zachodniej. Odsetek osób przeciwnych homomałżeństwom waha się pomiędzy 5 (Szwecja) a 20 proc. (Irlandia). Bardzo ciekawie wygląda sytuacja w krajach uważanych za posiadające „katolickie” korzenie. W Hiszpanii jest to jedynie 7 proc., natomiast w Portugalii – 13 proc. (podkr. kn)

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.