Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Scheuring-Wielgus chce... dymisji Episkopatu

Joanna Scheuring-Wielgus po raz kolejny jest niezwykle zatroskana o sprawy polskiego kościoła. Tym razem w rozmowie z Gazeta.pl stwierdziła, że Episkopat powinien… podać się do dymisji.

W rozmowie z portalem posłanka Teraz! Stwierdziła:

„Wielu biskupów w ostatnich latach ukrywało i przenosiło przestępców z parafii do parafii. W związku z tym polski Episkopat powinien zostać zdymisjonowany”.

Co ciekawe – posłanka uważa, że ma już gotowy plan, jak tego dokonać. W lutym w trakcie spotkania przewodniczących episkopatów z całego świata na temat nadużyć wobec nieletnich chce osobiście wręczyć papieżowi raport o pedofilii w polskim Kościele i twierdzi, że rozmawia już o tym z Watykanem.

za:www.fronda.pl
                                                                ***
Scheuring-Wielgus: Moim celem jest dymisja Episkopatu. Chcę się spotkać z Franciszkiem

– Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu – przekonuje Joanna Scheuring-Wielgus z koła poselskiego "Teraz!". Posłanka dodaje, że w tym celu zamierza pojawić się w Watykanie podczas synodu, który odbędzie się w lutym.

Posłanka oznajmiła, że zamierza się pojawić w Watykanie podczas synodu. – Już w lutym jesteśmy przygotowani na to, aby być podczas synodu papieskiego. Będą wszyscy biskupi z całego świata i my też tam będziemy. My, czyli wszystkie te organizacje, które nagłaśniają ten problem i mówią o tym – powiedziała w rozmowie z gazeta.pl.

Scheuring-Wielgus nieoczekiwanie stwierdziła, że chce się też spotkać z papieżem Franciszkiem. – Przygotowuję się do tego i zrobię wszystko, aby mi się udało. To nie ma znaczenia, którą drogą dostaniemy się do Franciszka, ale którąś na pewno – tłumaczyła.

za:dorzeczy.pl/kraj

                                                             ***
Scheuring-Wielgus to ma "plan"! Chce audiencji u papieża i dymisji Episkopatu!

Niektórzy to już nie wiedzą co wymyślić, aby zaistnieć w mediach. Chociażby na krótko. Przykład dała Joanna Scheuring-Wielgus, która - po ucieczce z Nowoczesnej - nadal chce brylować w polityce. No i wykombinowała...

Poseł Joanna Scheuring-Wielgus lansuje się na krytyce Kościoła Katolickiego w Polsce. W zasadzie nie ma tygodnia, by nie wylała żalów. I brnie...

Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu - wypaliła w rozmowie z serwisem gazeta.pl.

Zamierza nawet w tej sprawie pojechać... do Watykanu. W lutym odbędzie się tam synod papieski, na który zjadą biskupi z całego świata. Co ciekawe, Scheuring-Wielgus nie może szczycić się tym tytułem, ale to jej nie zniechęca.

Przygotowuję się do tego i zrobię wszystko, aby mi się udało. To nie ma znaczenia, którą drogą dostaniemy się do Franciszka, ale którąś na pewno.
- dodaje.

Niech ktoś powiadomi papieża, że Scheuring-Wielgus nadchodzi!

za:niezalezna.pl

                                                        ***

Kiedyś politykę definiowało się jako "Roztropne działanie dla dobra wspólnego"...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.