Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Powstanie grudniowe

Jeszcze wciąż tu i ówdzie pokutuje określenie „wydarzenia grudniowe” w odniesieniu do Grudnia 1970 w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Elblągu. Oczywiście, jest ono poprawne językowo, ale pamiętać należy, że to kalka z komunistycznej propagandy. Władza nie mogła przemilczeć buntu robotników (i nie tylko robotników), więc chciała jego rangę umniejszyć, zneutralizować.

Dlatego też m.in. ofiary chowano w nocy, a zastraszonym rodzinom nakazano milczenie. A prawda jest taka, że to nie były jakieś „wydarzenia” czy „wypadki” ani nie była to jedynie „tragedia” czy „masakra grudniowa”, lecz coś więcej. To było ludowe powstanie przeciwko narzuconej, totalitarnej, niepolskiej władzy. I nie ma znaczenia, że zaczęło się od postulatów socjalnych. Polska winna jest pamięć i szacunek bohaterom i ofiarom, którzy zginęli za Polskę i ludzką godność.

Marcin Herman

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.