Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Tradycja postępowe oczy kłuje

Sąd administracyjny departamentu Herault nakazał merowi Béziers w Oksytanii na południu Francji, usunięcie szopki bożonarodzeniowej z budynku merostwa, bo narusza ona zasady laickości państwa. Zdaniem sędziego ustawienie szopki jest „recydywą”.

Pomnik św. Jana Pawła II w Ploërmel przeniesiono na teren prywatny
Sąd zażądał usunięcia krzyża z monumentu upamiętniającego papieża.
https://www.tvp.info/

Władze miasta Béziers mają 48 godzin na wykonanie postanowienia sądu. W razie niezastosowania się do wyroku merostwo będzie musiały zapłacić karę w wysokości 2 tys. euro za każdy dzień zwłoki.

Zdaniem sądu ustawienie szopki jest „recydywą” władz miejskich, bo rok wcześniej rozpatrywano identyczną sprawę. Sędzia stwierdził, że w porównaniu z grudniem 2017 r. nie zaszły żadne nowe okoliczności.

W poprzednim wyroku sąd podkreślał, że nie odbiera władzom Béziers prawa do ustawiania szopki, ale nie może ona znajdować się w budynku merostwa, bo jest to naruszenie zasady laickości państwa.
#wieszwiecejPolub nas
Władze Béziers w wydanym oświadczeniu wyraziły zdziwienie szybkością rozpatrzenia sprawy i zapowiedziały apelację. Merem miasta jest od 2014 r. Robert Ménard, który w wyborach startował z poparciem opozycyjnego Frontu Narodowego.

Zjednoczenie Narodowe, które powstało w 2018 r. w wyniku przekształcenia się Frontu Narodowego, wyprzedza w sondażach rządzącą partię Naprzód! prezydenta Emmanuela Macrona.

za: https://www.tvp.info
(tytuł - kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.