Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Zapłacił życiem, by żyć mogli inni

Po kilku dniach przebywania w śpiączce zmarł Polak postrzelony w głowę przez islamskiego terrorystę przed tygodniem w Strasburgu. Za swoją bohaterską postawę – próbę powstrzymania napastnika podczas ataku – Bartosz Niedzielski zostanie pośmiertnie odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Trzydziestosześcioletni Bartosz Niedzielski jest piątą ofiarą śmiertelną ataku z 11 grudnia br., gdy islamski terrorysta Cherif Chekatt otworzył ogień do przechodniów niedaleko jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga, z okrzykiem „Allahu Akbar”.

W tym miejscu w momencie ataku znaleźli się Bartosz Niedzielski i jego przyjaciel, 28-letni włoski dziennikarz Antonio Megalizzi. Mężczyźni udali się tam po dniu pracy w Parlamencie Europejskim w towarzystwie dwóch studentek z Włoch. Według relacji świadków Polak miał uniemożliwić terroryście wtargnięcie również do klubu muzycznego, przed którym stał ze znajomymi. Bartosz i Antonio zostali postrzeleni przez islamistę w głowę, a ich towarzyszki zdołały uciec. Włoch zmarł w piątek, Polak zaś w niedzielę po przybywaniu przez tydzień w szpitalu w śpiączce.

Bartosz Niedzielski pochodził z Katowic i pracował w siedzibie PE w Strasburgu. Był muzykiem i postacią znaną w świecie kulturalnym tego miasta. Należał m.in. do grona twórców tamtejszego festiwalu komiksu.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożył na swoim koncie na Twitterze prezydent Andrzej Duda. „Wczoraj w szpitalu w Strasburgu zmarł Bartosz Niedzielski. Piąta Ofiara śmiertelna zamachu z 11.12. Pracował w PE i znałem Go z widzenia. Jestem wstrząśnięty. Nie zdawałem sobie sprawy, że to właśnie On został śmiertelnie ranny, chroniąc innych ludzi. Cześć Jego Pamięci! R.I.P.” – napisał prezydent.
Wczoraj prezydencki minister Andrzej Dera poinformował, że Andrzej Duda odznaczy pośmiertnie Polaka. „Bohaterska postawa Bartosza Niedzielskiego przyczyniła się do powstrzymania mordercy w Strasburgu. Polak zapłacił życiem, żeby żyć mogli inni. Podjąłem decyzję o przyznaniu specjalnej renty rodzinie Pana Bartosza
/.../

zawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos

Pozostało 51% treści

za: https://gpcodziennie.pl

                                                                                ***


Piękny gest! Premier przyznał rentę rodzinie polskiego bohatera. "Bartosz Niedzielski zapłacił życiem, żeby żyć mogli inni"

autor: PAP/Bartłomiej Zborowski
/.../

Premier polskiego rządu przyznał rentę rodzinie Bartosza Niedzielskiego, który zginął w zamachu w Strasburgu. Polak próbował powstrzymać zamachowca.

/.../

Bohaterska postawa Bartosza Niedzielskiego przyczyniła się do powstrzymania mordercy w Strasbourgu. Polak zapłacił życiem, żeby żyć mogli inni. Podjąłem decyzję o przyznaniu specjalnej renty rodzinie Pana Bartosza. Niech spoczywa w pokoju – czytamy we wpisie premiera na Twitterze.

mly/twitter

za: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/426009-morawiecki-przyznal-rente-rodzinie-bartosza-niedzielskiego

Copyright © 2017. All Rights Reserved.