Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

"Totalitarni liberałowie".

Wildstein w "Sieci": "Sadurski, lokaj zachodniego salonu, wie, że do jego obowiązków należy wymachiwanie kijem"

Tytuł ten wydać się może oksymoronem. Przecież zwolennicy wolności, otwartości i tolerancji z zasady muszą być wrogami totalitarnego systemu! Jednak i komuniści odwoływali się do – oczywiście „autentycznej” – wolności, i oni propagowali najprawdziwszą, bo „ludową”, demokrację. Kiedy dziś słyszymy o liberalnej demokracji, która ma być przeciwieństwem jej trywialnej, „populistycznej” wersji, czy nie przypominamy sobie czegoś?

—zastanawia się Bronisław Wildstein w felietonie „Totalitarni liberałowie” zamieszczonym w tygodniku „Sieci”.

CZYTAJ TAKŻE: W nowym numerze tygodnika „Sieci”: Wraca koszmar! „Wiele wskazuje, że swój powrót Tusk widzi tylko w formule lidera całej opozycji”

    Gdy obserwujemy, jak w imię tolerancji eliminowane są poglądy uznawane za niewłaściwe przez jej rzeczników, kiedy w obronie otwartości z debaty publicznej wypychane są wszelkie racje przeciwników dominującej ideologii, czy nie czujemy déja vu?
—pyta publicysta.

Wildstein zauważa, że pomimo wyboru nowego rządu w 2015r., stary układ liberalno-lewicowy robi wszystko, aby powrócić do władzy.

    Szczególnie ostro możemy przeżywać to w naszym kraju. Wprawdzie Polacy wybrali władzę, która przeciwstawia się liberalno-lewicowej doktrynie, ale rzecznicy status quo ante robią wszystko, aby zdelegitymizować PiS, zastraszyć jego zwolenników, a w efekcie doprowadzić do paraliżu rządu. Wbrew pozorom to oni ciągle dysponują większymi zasobami: większością mediów, środowiskami opiniotwórczymi, uniwersytetami, wpływowymi korporacjami z prawniczą na czele i przede wszystkim bezwarunkowym poparciem zachodniego establishmentu. Praktykę ich działania prześledźmy na konkretnym casusie niejakiego prof. Wojciecha Sadurskiego —czytamy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sadurski bawi się w prokuratura! Przedstawia listę oskarżeń wobec polityków obozu rządzącego. Co jeszcze wymyśli?

    Jego krajowa publicystyka w pierwszym okresie III RP nie odbiegała od obowiązującego, „wyborczego” kanonu. Różniło go nieco podkreślanie swojej „zachodniej” wyższości. Antagonistom z prowincjonalnych polskich uniwersytetów wypominał ich zaściankowość, niewiedzę o tym, że w zachodniej Europie wszystkie problemy zostały już rozwiązane, a liberalna socjaldemokracja jest spełnieniem historii. Z czasem owa pseudoargumentacja przekształciła się w potok obelg i insynuacji pod adresem przeciwników. Nasiliło się to jeszcze po dojściu PiS do władz —pisze Wildstein.

    Popis liberała okazuje się identyczny z nazistowskimi bluzgami pod adresem niechętnych III Rzeczy krajów. Sadurski, intelektualny lokaj zachodniego salonu, wie, że do jego obowiązków należy także wymachiwanie kijem, i robi to z bezprzykładną gorliwością. Przy jakichkolwiek intelektualnych kryteriach powinno go to definitywnie skompromitować. W Warszawie spotyka się z przychylnością uniwersyteckiego środowiska. Prof. Jan Majchrowski, który wykazał się dużym nonkonformizmem i cywilną odwagą, podejmując się roli prezesa Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego – co Sadurski określił jako „ześwinienie się” – zwrócił się do rektora UW, aby ukrócił nielicujące z godnością pracownika uczelni ekscesy. W odpowiedzi kierujący Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych prof. Marek Wąsowicz złożył wniosek do rektora Uniwersytetu Warszawskiego o wszczęcie wobec Majchrowskiego postępowania dyscyplinarnego za… krytykowanie Sadurskiego —czytamy.

za: https://wpolityce.pl/polityka/422542-wildstein-w-sieci-totalitarni-liberalowie

Copyright © 2017. All Rights Reserved.