Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Fenomen Rachonia i jego wrogowie

Olbrzymie poparcie widzów dla Michała Rachonia to efekt tego, że odniósł on największy telewizyjny sukces ostatnich lat. Pokazują to twarde dane: z niczym niewyróżniających się telewizyjnych formatów zrobił w krótkim czasie programy przewyższające oglądalnością konkurencję w komercyjnych telewizjach. Mimo że popularność tamtych prezenterów budowano przez dziesięciolecia, jak Moniki Olejnik czy Tomasza Lisa.

Błyskawicznie zebrane 40 tys. podpisów pod apelem o przywrócenie do pracy Michała Rachonia i jego wydawcy Krystiana Krawiela, zainicjowanym przez legendarnych opozycjonistów Joannę i Andrzeja Gwiazdów, Krzysztofa Wyszkowskiego i Ryszarda Majdzika, pokazało, jak wielkie znaczenie mają dla widzów jego programy. Dziś każdy news na jego temat to tysiące lub dziesiątki tysięcy lajków, każde publiczne spotkanie z politykami zaczyna się od pytania o Rachonia, a autorzy programów prowadzonych na żywo martwią się wręcz, że nikt nie chce pytać ich o nic, poza jednym: gdzie jest Rachoń?

Skąd ten fenomen? Znany z krytyki TVP Sławomir Cenckiewicz napisał na Twitterze: „W TVP-owskiej sieczce tylko Michał Rachoń dawał trochę FOX newsa – dziennikarstwa zaangażowanego, ale erudycyjnego”. Biorąc przykład z FOX News, spowodował, że jego programy wyprzedziły technologicznie TVN czy Polsat


za:telewizjarepublika.pl


***
Odsunięcie Michała Rachonia, to zły sygnał ,,dobrej zmiany,,.
A właściwie - to raczej jej defekt...
Jaki jest Rachoń - każdy widzi. I dlatego co było do do dowiedzenia, zostało porzez oczywiste fakty dowiedzione.

Zatem dokąd zmierzasz Jarosławie...pardon  - Jacku Kurski?
I do kogo, czy dlaczego?...
 
Krzysztof Nagrodzki
KSD OŁ

Copyright © 2017. All Rights Reserved.