Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Gdańsk: atak na działacza pro-life. Przemoc, oto argumenty zwolenników aborcji

Podczas poniedziałkowej pikiety fundacji Pro – Prawo do Życia w Gdańsku doszło do ataku na działacza pro life. Został on obrażony i gwałtownie przewrócony przez mężczyznę. Sprawę zajmie się policja.

Jak informuje Pro - Prawo do Życia, podczas popołudniowej pikiety w Gdańsku, doszło do napaści na obrońców życia uczestniczących w pikiecie. - W pewnym momencie do uczestników podbiegł mężczyzna, który brutalnie zaatakował i przewrócił jednego z działaczy, wykrzykując przy tym obelgi w jego stronę – informuje Fundacja.

Następnie doszło do szarpaniny z drugim uczestnikiem zgromadzenia, w wyniku której napastnik został zatrzymany i oddany w ręce policji. W związku ze sprawą, zostanie złożone zawiadomienie o przestępstwie.

- To nie pierwsze tego typu zdarzenie, mające miejsce w Gdańsku. Pozostaje mieć nadzieję że niedawne wydarzenia skłonią policję, do zaprzestania bagatelizowania powtarzających się przejawów agresji wymierzonych w aktywistów pro life – komentuje Fundacja.

za:www.pch24.pl
                                                                             ***

             Zniszczył antyaborcyjne plakaty na samochodzie. Uczniowie szkoły pomogli go zatrzymać

Policja zatrzymała sprawcę zniszczenia antyaborcyjnych plakatów, którymi był oklejony jeden z samochodów. Wandal spuścił także powietrze z opon auta. Udało się go zatrzymać dzięki informacji przekazanej wolontariuszowi Fundacji Pro-Prawo do Życia przez uczniów jednej ze szkół.
 
Antyaborcyjne plakaty, które uległy zniszczeniu były umieszczone na zewnątrz samochodu dostawczego, zaparkowanego przed jednym z liceów w Warszawie. Sprawca postanowił obrzucić samochód jajkami, a także spuścić powietrze z opon samochodu. Tę sytuację zauważyli uczniowie szkoły podstawowej, którzy zadzwonili na policję. Kilka chwil później na miejscu zdarzenia pojawił się Daniel Wachowiak, wolontariusz Fundacji Pro-Prawo do Życia, który został poinformowany przez uczniów o całym zajściu.

Uczniowie wskazali także wolontariuszowi osobę, która dopuściła się wandalizmu. Daniel Wachowiak postanowił go zatrzymać i przekazać w ręce policji. „Gdy podszedłem do auta ok. godziny 13:00, usłyszałem jak uczniowie pobliskiej podstawówki mówili, że zadzwonili na policję, bo widzieli, jak wandale rzucają jajkami w samochód. Spytałem ich, czy wiedzą dokładnie kto to był, a oni wskazali na dwóch chłopaków oddalających się z miejsca zdarzenia. Ruszyłem za nimi i zatrzymałem jednego z nich. Zadzwoniłem na 112 i wezwałem patrol policji” – powiedział wolontariusz fundacji.
 
Przypomnijmy, że Fundacja Pro-Prawo do Życia parkuje samochody antyaborcyjne pod wieloma warszawskimi placówkami. Z informacji organizacji wynika, że często prowodyrami zaklejania lub niszczenia aut przez uczniów są nauczyciele. Młodzież częściej zdaje sobie sprawę z tego, że aborcja jest zabójstwem. Dlatego pro-liferzy chcą ustrzec uczniów przed propagandą, powtarzaną również przez niektórych pedagogów.

„Stawiamy auta pod liceami, aby uświadomić ludziom wchodzącym w dorosłość, że aborcja to morderstwo, aby tego później nie robili” – tłumaczy Dawid Wachowiak z Fundacji Pro-Prawo do Życia.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.