Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Prof. K. Pawłowicz: Telewizja publiczna obok TV Trwam są jedynymi mediami telewizyjnymi, które równoważą fałsz i zmuszają Polaków do myślenia

Donald Tusk, który dla pieniędzy w Brukseli porzucił w Polsce stanowisko premiera, pisze teraz na Twitterze słowa wprost pochwalające chuliganerię napadającą na dziennikarzy telewizji publicznej. Pisze to w ramach kolejnej antypolskiej akcji, mającej niszczyć telewizję publiczną i wolny przekaz informacji,

które dają nam, Polakom, niezniekształconą wiedzę o działaniach władz państwa – powiedziała w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja prof. Krystyna Pawłowicz. Tymczasem, telewizja publiczna obok TV Trwam są jedynymi mediami telewizyjnymi, które równoważą fałsz i zmuszają Polaków do myślenia – dodała poseł PiS.

Od pewnego czasu jesteśmy świadkami, ale i adresatami nawału medialnych ataków opozycji, kłamliwych przekazów, oszczerstw pełnych nienawiści i agresywnych wypowiedzi, którymi jesteśmy bez przerwy bombardowani i nękani jako Polacy, jako obywatele – zaznaczyła prof. Krystyna Pawłowicz.

    – Opozycji wewnętrznej nie udało się zdobyć poparcia polskich wyborców przy urnach w demokratycznych wyborach w 2015 r., więc przy wsparciu zagranicy – Unii Europejskiej, międzynarodowych awanturników finansowych i lewackich utopijnych antychrześcijańskich ideologów – od 2015 r. opozycja organizuje uliczne burdy i ataki, które nazywają błędnie „obywatelskimi protestami”. Ponieważ te protesty także nie zyskały poparcia społecznego i Polacy nie dali się kłamstwami nakłonić do obalenia na ulicy legalnego demokratycznego rządu, to opozycja zaczęła realizować kolejny etap destabilizacji państwa, obalania władz państwa polskiego poprzez skandaliczne i bezprawne naciski, różnego rodzaju sankcje ze strony Unii, jej Trybunału Sprawiedliwości, ze strony poszczególnych państw, a przede wszystkim Niemiec i Francji, które kłamliwie atakowały Polskę, wspierając tym zewnętrzne próby puczu – powiedziała poseł PiS.

Z zagranicy ciągle finansowane są i opłacane różnego rodzaju bunty mające podważać legalność polskich władz – dodała.

Ponieważ ataki na Polskę z zagranicy, wszystkie wysłuchania, nękanie nas bezprawnymi nakazami cofania reform w Polsce, rozciągane w czasie na wiele miesięcy, straszenie odebraniem nam należnych funduszy także się nie powiodło i rząd RP dał sobie z tym radę, zmieniono taktykę w tej długofalowej strategii obalania rządu Prawa i Sprawiedliwości – zwróciła uwagę konstytucjonalista.

    – Od końca ub.r. obserwujemy nowe metody ataków na Polskę polegające na punktowym atakowaniu kłamstwem wybranych obszarów życia i osób oraz ważnych interesów narodowych. Wymyślono więc histerię obrony chorych dzików. Prezesowi PiS i Prawu i Sprawiedliwości oraz jej politykom przypisano w opozycyjnych mediach śmierć prezydenta Gdańska, którego zabił chory psychicznie człowiek. Ale ponieważ prezydent Gdańska zwalczał rząd PiS, więc w pewien sposób szczuje się teraz, że niejako w rewanżu to PiS zabiło prezydenta Adamowicza – mówiła gość Radia Maryja.

Ponieważ opinia publiczna nie kupiła także tego kłamstwa, wymyślono kolejne oszczerstwo – tzw. taśmy Kaczyńskiego.

    – Taśmy Kaczyńskiego miały czytelników, kierujących się tylko tytułami nieuczciwych polskojęzycznych gazet, nakłonić do wersji, że prezes Kaczyński zrobił coś nieuczciwego na wzór polityków i osób związanych z PO i PSL, dla których korupcja, oszustwa i skandale były stylem rządzenia. Oczekiwano, że oczernianie prezesa PiS da szybki efekt kompromitacji, a może nawet upadek rządu, a nic takiego znowu się nie udało. Prezes Kaczyński dał przykład krystalicznej uczciwości, wysokiej kultury języka, kilkakrotnie powtarzając, że każda czynność „musi być zgodna z prawem” – dodała.

Opozycja w błyskawicznym tempie rozpoczyna już po kilka dziennie różnych awantur, podpierając się oszczerstwami obliczonymi na odebranie sympatii i zaufania Polaków dla Prawa i Sprawiedliwości – podkreśliła Krystyna Pawłowicz.

Polityk odniosła się również do działań Donalda Tuska, który pochwalił osoby atakujące dziennikarzy telewizji publicznej.

    – Premier Tusk, który dla pieniędzy w Brukseli porzucił w Polsce stanowisko premiera, pisze teraz na Twitterze słowa wprost pochwalające chuliganerię napadającą na dziennikarzy telewizji publicznej. Pisze to w ramach kolejnej antypolskiej akcji, mającej niszczyć telewizję publiczną i wolny przekaz informacji, które dają nam, Polakom, niezniekształconą wiedzę o działaniach władz państwa – zaznaczyła poseł PiS.

Telewizja publiczna obok TV Trwam są jedynymi mediami telewizyjnymi, które równoważą fałsz i zmuszają Polaków do myślenia – dodała prof. Pawłowicz.

Im bliżej wyborów do unijnego parlamentu, tym ataki na Polskę i polski rząd będą silniejsze – zwróciła uwagę gość Radia Maryja.

    – Będzie coraz więcej kłamstw i manipulacji w mediach. Z każdym dniem wzrastać będzie histeria polityków i mediów opozycji. Dla nich bowiem te europejskie wybory – a na jesieni do polskiego parlamentu – to walka o wszystko; walka o ich polityczne życie. Opozycja posługuje się już wszystkimi środkami, bez żadnych granic i zahamowań dla destabilizacji państwa i zastraszania Polaków. Perfidia ich działania polega na tym chcą nasze władze – które po raz pierwszy od II wojny światowej dbają o interes Polaków – obalić naszymi rękami, tj. rękami Polaków wprowadzanych przez nich w błąd. Musimy to jednak przetrwać dla własnego dobra. Nie należy oglądać i czytać antypolskich mediów, bo także dla nas wyborcze starcia w tym roku będą starciem o wszystko. Też o to, co udało się w Polsce zmienić. W razie przegranej – stracimy wszystko – powiedziała gość Radia Maryja.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.