Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Manipulacja! Hartman zasugerował, że Tusk stał przy Olszewskim, a Kaczyński chciał go odwołać! W końcu przyznał, że to nieprawda

Kaczyński odwołuje „pierwszego niekomunistycznego premiera RP” (PAD), a zdrajca Tusk staje przy Olszewskim.
— napisał na Facebooku prof. Jan Hartman. Do swojego posta zamieścił archiwalne zdjęcie z Sejmu, na którym Jarosław Kaczyński podnosi rękę w górę, co oznacza najpewniej głosowanie „za” w jakiejś sprawie, natomiast Donald Tusk tego nie robi. Nie wiadomo jednak, o jakie głosowanie chodzi - Hartman przypisał ten obrazek głosowaniu za odwołaniem rządu Jana Olszewskiego.

Swoje oburzenie kłamliwą narracją Hartmana wyraziło wielu internautów, a także… autor wspomnianego zdjęcia, Andrzej Hrechorowicz, posiadający do niego prawa.

Panie Profesorze @JanHartman1 proszę usunąć swojego posta. Nieprawdziwe informacje podawane przez Pana są przekazywane dalej. Dodatkowo nie udzieliłem Panu zgody na wykorzystanie mojej fotografii, do której posiadam pełnię praw — napisał na Twitterze Andrzej Hrechorowicz.

Po fali krytyki Hartman usunął swój post, ale dodał kolejny, zamieszczając również to zdjęcie.

Kaczyński odwołuje „pierwszego niekomunistycznego premiera RP” (PAD) , a zdrajca Tusk staje przy Olszewskim. Zdjęcie-cud. Ale to nieprawda! To było jakieś głosowanie, w którym „za” znaczyło „za Olszewskim”. Też się nabrałem — napisał na Facebooku Hartman.

Niestety nie przeprosił za to, że zamieścił w internecie nieprawdziwą informację, wprowadzając w błąd wiele osób. Mało tego, dalej eksponuje wspomniane zdjęcie, być może licząc na to, że niektóre osoby mimo wszystko uwierzą w kłamliwą narrację.

Ciekawe, czy Hartman zastosuje się do prośby autora zdjęcia i po prostu usunie swój post, w którym jest ono zamieszczone?

autor: Anatomia manipulacji

za: https://wpolityce.pl

***
Oj tam, oj tam - wiek i zagonienie człowieka postępu - to mocne alibi  :-)
Ciemnogród zaś musi nadrabiać wiedzą! I to procentuje.

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.