Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr -Wiosna

W pewnym sensie nie ma sensu pisać o nowej formacji politycznej na polskiej scenie. To kolejny produkt socjotechniczny, z cyklu „jak to się robi?” (swoją drogą film Marcelego Łozińskiego pod tym tytułem winien być pozycją obowiązkową w filmotece każdego Polaka). To produkt taki jak poprzednie jednosezonowe produkty

„Ruch Palikota”, „Nowoczesna” (z kropką), czy ten właśnie obecny. Ich miejsce na scenie politycznej jest ściśle określone – odebranie pewnej liczny wyborców, program destrukcyjny, zrobienie zamieszania. To, co jeszcze je określa to – fanatyczna wręcz agresja wobec Kościoła i wartości chrześcijańskich.

Ten ostatni element z jednej strony wprowadza … ogromny spokój. Bo „bramy piekielne Kościoła nie przemogą”. Bramy piekielne, a co dopiero takie efemerydy. Kościół nie upadnie, ale … Ludzie w Kościele mogą zostać dotkliwie poranieni. I trudno jest oceniać spustoszenia duchowe, w sytuacji, gdy za sprawą minionych formacji wielu katolików włączało się w działania LGBT, albo choćby je ignorowało. Gdy wielu katolików nie widziało problemu w legalizacji tzw. „związków jednopłciowych” czy w adopcji dzieci przez te związki. Gdy wielu katolików przyłączało się do propagandy antynatalistycznej, nie reagując na fakt zabijania życia nienarodzonych. Dziś wielu zapewne będzie za „rozdziałem Kościoła od państwa”, choć … nie można rozdzielać czegoś, co nie jest złączone.

W tych dniach przeczytałem w kilku miejscach zapowiedź książki francuskiego socjologa, która ma się ukazać niebawem w kilku krajach, w tym w Polsce, w kwietniu 2019 r. A zatem w okresie Wielkanocnym. To książka pod tytułem „Sodoma”, w wersji angielskiej zatytułowana „W szafie Watykanu”,  w portugalskiej „Watykański gabinet”. Ma być efektem śledztwa przeprowadzonego w trzydziestu kilku krajach. Temat śledztwa – oczywiście nadużycia seksualne w Kościele. Autor książki jest zadeklarowanym homoseksualistą.

Wspominam o tym z dwóch względów. Publikacja tej książki plus partia radykalnie i jednoznacznie antykatolicka – to jest coś, na co trzeba zwrócić uwagę. Do tego jest pokłosie „Kleru”. Jest podważanie autorytetu św. Jana Pawła II, które idzie przez media, podające niesprawdzone i jak to często niestety bywa – niezbyt jasne „anegdoty” obecnego papieża. Trzeba się liczyć z tym, że wojna ideologiczna, w której od jakiegoś czasu trwamy – eskaluje. I nie można w związku z tym pozostać biernym, uśpionym.

Sprawa druga. To przyjęcie postawy czynnej. Ona musi polegać na jedynej skutecznej polemice – świadectwie własnego życia i życia nas wszystkich. Trzeba jasno przypomnieć i realizować zasady etyki życia seksualnego, które znamy z nauczania Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI. Te zasady są aplikowane tak do małżonków, jak i celibatariuszy. Trzeba wracać do jasnych zasad kościelnego nauczania moralnego zawartego nie w anegdotach przepowiadanych na pokładzie samolotu, ale w Katechizmie Kościoła Katolickiego. I trzeba nimi żyć.  W Kościele czas wiosny zbiega się z czasem Wielkiego Postu – przemiany i nawrócenia.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.