Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Kto sieje nienawiść

W sprawach dotyczących agresji z racji politycznych pokrzywdzonymi są głównie politycy PiS. Groźby, nękanie, obrażanie, niszczenie biur poselskich – tego doświadczają w ostatnich latach politycy, jak się okazuje, głównie partii rządzącej.

W niedawnym wystąpieniu sejmowym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił uwagę, że tzw. mowa nienawiści jest skierowana głównie przeciw politykom Prawa i Sprawiedliwości. „Dokonałem kwerendy spraw z mowy nienawiści, z aktów agresji, gróźb w prokuraturze warszawskiej.

I co wyszło? Że na 400 spraw 300 dotyczy spraw, w których pokrzywdzonymi są politycy Prawa i Sprawiedliwości, a 100 dotyczy spraw, w których pokrzywdzonymi są osoby z Platformy – wskazywał Prokurator Generalny.

– Z przesłanych przez prokuratury regionalne danych wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat było prowadzonych prawie 480 postępowań dotyczących działań na szkodę reprezentujących poszczególne partie posłów i senatorów, a także prezydenta RP – poinformowała ”Nasz Dziennik„ Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Jak wskazuje Prokuratura Krajowa, spektrum tych działań było szerokie. – Dotyczyły stosowania przemocy, naruszenia nietykalności, gróźb, nękania, znieważenia, zniesławiania oraz niszczenia mienia – wskazuje Ewa Bialik. – Niespełna 10 proc. postępowań przygotowawczych zakończyło się skierowaniem do sądów aktów oskarżenia.

Co czwarte śledztwo jest w toku – dodaje rzecznik Prokuratury Krajowej. Biuro poselskie PiS poinformowało nas, że nie prowadzi ”tego typu statystyk„. Ale na podstawie doniesień medialnych choćby z ostatniego roku można odnotować szereg m.in. ataków na biura poselskie. W 2017 r. i w początkach 2018 r. było łącznie osiem ataków na biura poselskie, w tym aż siedem dotyczyło polityków PiS.

– Wszystko zaczęło się w 2013 r., kiedy w imieniu klubu PiS przedstawiałam stanowisko w Sejmie wobec kilku projektów ustaw o związkach partnerskich. Przedstawiłam problem, nie przestrzegając żadnej poprawności politycznej, wskazując, że te projekty po prostu proponują patologię – mówi ”Naszemu Dziennikowi„ prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS.

Zenon Baranowski

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.