Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

"Bóg, Honor, Ojczyzna" - to hasło wciąż niektórym przeszkadza. Wpływają skargi na... paszporty!

Wciąż jest wiele osób, którym przeszkadza hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna". Pokazuje to dobitnie ponad 1500 skarg, jakie wpłynęły do Rzecznika Praw Obywatelskich. Chodzi o umieszczenie tego hasła w nowym wzorze paszportu. Według skarżących się, narusza to... ich wolność sumienia i wyznania.

Paszporty z hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" są wydawane od jesieni 2018 roku. Już od początku wzbudziło to wielkie protesty ze strony lewicowych polityków. Sojusz Lewicy Demokratycznej grzmiał, że takie paszporty są... niezgodne z Konstytucją. Do akcji wkroczył też Robert Biedroń.

Po jakimś czasie sprawa ucichła, ale...

Dzisiejsza "Rzeczpospolita" wraca jednak do tematu i publikuje nowe dane. Według nich, ponad 1500 osób uległo propagandzie przeciwników tego hasła w paszportach i złożyło skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich. Choć z drugiej strony, jest to najprawdopodobniej marginalna liczba w stosunku do liczby wydanych paszportów.

Nowy wzór paszportu, z hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" w obrysie hologramu zdjęcia, zaprezentowany został z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt zyskał uznanie wielu osób...

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.