Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Joanna Lichocka-Drogi panie z telewizji

Konrad Piasecki prowadzący w utworzonej przez postkomunistyczne środowiska stacji TVN program „Kawa na ławę” stwierdził, że pieniądze na program 500+ można było wydać lepiej. Dziennikarz to zawód zaufania publicznego, reprezentuje opinię publiczną. Jego pytania, dobór tematów w programie, dociekania powinny być podporządkowane tej właśnie zasadzie – robi to w imieniu opinii publicznej.

W Polsce to często fikcja. Na tym właśnie polega upadek dziennikarstwa – wykonujący ten zawód ludzie skupieni są na takim działaniu, by być dobrze ustawionym, mieć program w telewizji i dobrze zarabiać. Bardzo, bardzo dobrze zarabiać. Może zatem Konrad Piasecki, a także inni dziennikarze, pogardliwie wypowiadający się o 500+ z wysokości swych telewizyjnych foteli powiedzieliby, ile zarabiają? A zatem, drogi panie z telewizji – czy to 30 tys? 40 tysięcy? W tym samym programie Piasecki nie zauważył, że rząd obniża PIT z 18 na 17 proc., ba, zdziwił się, gdy powiedział o tym min. Jacek Sasin. Program poświęcony był rezygnacji szefa Służby Ochrony Państwa, opowieściach Giertycha i podważaniu sensu 500+. Za ile? Powiedz, dziennikarzu, ile ci płacą za to, co robisz.


Joanna Lichocka


za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.