Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Na nic homopropaganda postępowców!!! Polacy w obronie małżeństwa i macierzyństwa

Ponad 75 proc. młodych Polek i Polaków popiera pełną ochronę ludzkiego życia. Większość Polaków jest także za obroną małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz macierzyństwa. Pokazuje to sondaż przygotowany przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, przeprowadzony na zlecenie Konfederacji Kobiet RP i Instytutu Ordo Iuris.

Badanie przeprowadzono 7 i 8 lutego 2019 roku. Karina Walinowicz z Ordo Iuris powiedziała Polskiemu Radiu, że ponad 75 proc. Polaków w wieku 18-29 lat jest za obroną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i poparcie to utrzymuje się od kilku lat.

Karina Walinowicz podkreśliła, że większość Polaków popiera konstytucyjną ochronę tożsamości małżeństwa i sprzeciwia się przyznawaniu związkom jednopłciowym praw należnych rodzinom, włącznie z adopcją dzieci.

Instytut Ordo Iuris, opierając się na doświadczeniu innych krajów, wysuwa propozycje zmian wspierających macierzyństwo. Jednym z nich jest bon wychowawczy, który umożliwiałby rodzinom wychowywanie dzieci w domu, lub zapewniał środki na opłacenie opiekunki w sytuacji, gdy matka chce wrócić do pracy zawodowej. Rozwiązania finansowe mogłyby wspierać elastyczne formy pracy zarobkowej kobiet, jak na przykład pracę na pół etatu czy pracę w domu, by równocześnie mogły poświęcać czas wychowywaniu dzieci.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.