Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

W Kuropatach usunięto krzyże

W czwartek rano robotnicy wjechali koparkami na Kuropaty, gdzie rozpoczęły się prace remontowe w zakresie porządkowania terenu, podczas których bestialsko usunięto krzyże. To miejsce szczególne, w którym znajdują się groby masowe ludzi rozstrzelanych przez NKWD w latach 1937-1941. Gdy tłum ludzi zaczął protestować dostęp i dojazd do uroczyska został zablokowany przez milicję. Ministerstwo kultury poinformowało, że nic o sprawie nie wie.

Metropolita mińsko-mohylewski ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, wezwał osoby odpowiedzialne za zaistniałą sytuację do przerwania działań.

    „Wzywam osoby odpowiedzialne za demontaż krzyży, by pilnie przerwały te działania i rozpoczęły proces uregulowania sytuacji poprzez dialog różnych sił politycznych i społecznych, przy udziale przedstawicieli różnych wyznań” – akcentował metropolita mińsko-mohylewski.

Ksiądz arcybiskup przypomniał, że krzyże były stawiane przez zwykłych ludzi, by upamiętnić ofiary egzekucji dokonywanych przez NKWD na terenie Mińska. Podkreślił, że teren ludowego memoriału należy porządkować, ale z poszanowaniem dla uczuć religijnych obywateli.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.