Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Wielka Sobota – czas ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest ostatnim dniem Triduum Paschalnego. To czas ciszy i oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa. W kościołach przez cały dzień trwa święcenie pokarmów i adoracja Chrystusa złożonego do grobu.
Wieczorem rozpocznie się Wigilia Paschalna. W trakcie liturgii nastąpi poświęcenie ognia i wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu. Wielka Sobota to dzień, w którym Pan Jezus przypomina nam o bardzo ważnej prawdzie naszej wiary.

  – W Credo, wyznaniu wiary, mówimy: „Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał”. Jest to dzień, jak czytamy w Liturgii Godzin, kiedy Pan Jezus mówi wszystkim tym, którzy przed Jego życiem czekali na swoje pójście do Nieba: „Jestem, żyjący, i zabieram was wszystkich do mojego Ojca. To jest dzień ogromnej nadziei – oczekiwania na ziarno, które wyda plon. Ziarno, które jest jeszcze w glebie, ale zmartwychwstanie, z Niego rodzi się Życie. Coś, co po ludzku wydawało się umarłe, przegrane, tak naprawdę jest zwycięstwem, ale zwycięstwem w oczach Boga, nie w oczach świata” – tłumaczył o. Tarsycjusz Bukowski, franciszkanin.

Tego dnia w kościele rozbrzmiewa uroczyste „Chwała na wysokości Bogu” i śpiew radosnego Alleluja, które nie było śpiewane przez 40 dni Wielkiego Postu.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.