Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Życzenia Wielkanocne: Prezydent Polski. Przewodniczacy Episkopatu. Metropolita Łódzki. Metropolita Krakowski.

  „Ten kto przyjmuje zmartwychwstanie, ten jest chrześcijaninem i ten jest częścią chrześcijaństwa. Sam fakt zmartwychwstania jest czymś co nas zapewnia o tym, że Chrystus nie tylko był, ale że Chrystus jest, że Chrystus jest ciągle między nami. /.../ ” (abp Stanisław Gądecki)

 

Życzenia pary prezydenckiej z okazji świąt Wielkanocy


Szanowni Państwo!

Zbliżają się Święta Wielkanocne. To czas radości i nadziei, czas spędzany w gronie rodziny i najbliższych, czas, w którym chcemy być razem, by dzielić się dobrem i miłością.

Z tej okazji chcemy życzyć Państwu wielu pogodnych i ciepłych chwil. Niech te dni upłyną Państwu w serdecznej atmosferze. Bądźmy w tym wyjątkowym, świątecznym czasie razem, okazując sobie życzliwość.

Pamiętajmy o tych, którzy Święta spędzają samotnie, i o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Włączajmy się w wielkanocne akcje charytatywne.

Niech w tych dniach na każdym kroku towarzyszą nam serdeczność i uśmiech.

Szczególne pozdrowienia kierujemy do Polaków, którzy mieszkają z dala od Ojczyzny, i żołnierzy oraz funkcjonariuszy pełniących służbę na misjach.

Wszystkim naszym Rodakom w kraju i za granicą życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda

za:www.fronda.pl

rys. Sebastiano Ricci Zmartwychwstanie 1714

***

Przewodniczący Episkopatu: Wielkanoc jest najważniejszą prawdą chrześcijaństwa

W imieniu Konferencji Episkopatu chciałbym złożyć wszystkim Polakom w kraju i poza jego granicami najserdeczniejsze życzenia wielkanocne – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił w życzeniach, że „Wielkanoc jest najważniejszą prawdą chrześcijaństwa, gdyż od zmartwychwstania Chrystusa zależy jego być albo nie być.

    „Ten kto przyjmuje zmartwychwstanie, ten jest chrześcijaninem i ten jest częścią chrześcijaństwa. Sam fakt zmartwychwstania jest czymś co nas zapewnia o tym, że Chrystus nie tylko był, ale że Chrystus jest, że Chrystus jest ciągle między nami. Ta świadomość jest świadomością pocieszającą, radosną, pełną wdzięczności, która pozwala nam patrzeć na ten świat przemienionymi oczyma, przemieniać ten świat ku lepszemu, a także budować swoją nadzieję na życie, które przekracza to życie doczesne” – podkreślił ks. abp Gądecki.

    „Dlatego ze względu na zmartwychwstanie Chrystusa, chciałbym, aby w każdej rodzinie, w naszej społeczności, w otoczeniu, wszędzie królował Chrystus, który zmartwychwstał i który pokazuje, że Krzyż, cierpienie, choroba i śmierć nie jest ostatnim słowem chrześcijaństwa, ale że ostatnim słowem jest zmartwychwstanie. Jest to czymś co podnosi w naszych oczach walor tych Świąt Wielkanocnych i każe nam patrzeć na nie z wdzięcznością” – zaznaczył Przewodniczący Episkopatu.

za:www.radiomaryja.pl/kosciol/przewodniczacy-episkopatu-wielkanoc-jest-najwazniejsza-prawda-chrzescijanstwa/

***

Prymas Polski: niech święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosą radość z odrodzonego życia w Chrystusie

Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego każdej i każdemu z nas przyniosą tę radość z życia, odrodzonego życia w Chrystusie; on żyje i chce abyś ty żył – podkreślił w sobotę prymas Polski abp Wojciech Polak.

Życzenia świąteczne prymas złożył na antenie RMF24.

“W tym czasie Ojciec Święty podarował nam adhortację apostolską Christus Vivit – Chrystus Żyje. Są takie piękne słowa: Chrystus żyje! On jest naszą nadzieją. On jest najpiękniejszą młodością świata. Wszystko czego dotknie, wszystko czego dotknie odradza się. Odradza się, odmładza. Staje się na nowo. On żyje i pragnie abyś Ty żył” – mówił abp Polak.

“Niech te święta Zmartwychwstania Pańskiego każdej i każdemu z nas przyniosą tę radość z życia, odrodzonego życia w Chrystusie. On żyje i chce abyś Ty żył” – podkreślił prymas.

za:www.stefczyk.info

***

Życzenia Paschalne Metropolity Łódzkiego

Święta Paschalne, to święta zwycięstwa Chrystusa Zmartwychwstałego nad grzechem i śmiercią. Z tej okazji metropolita łódzki, ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś składa wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Łódzkiej swoje życzenia.

Do odsłuchania na https://www.archidiecezja.lodz.pl


***

Ks. abp M. Jędraszewski: Niech rozważanie prawd Wielkanocnych budzi radość i pokój

Publikujemy życzenia Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dla wiernych archidiecezji krakowskiej z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2019 r.

Umiłowani Archidiecezjanie!

Niezwykłemu wydarzeniu, jakim był pusty grób Chrystusa, towarzyszyło ukazanie się aniołów, którzy rzekli do niewiast: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał” (Łk 24, 5-6).

Z przesłaniem o Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym poszli Apostołowie – mocą Ducha Świętego – na cały świat. O Życiu, które zostało im objawione, wszędzie dawali świadectwo, także swoją męczeńską śmiercią. W ten sposób zaczęły się widzialne dzieje Kościoła, które trwają po dzień dzisiejszy – i trwać będą aż po skończenie świata.

Równocześnie ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan najpełniej ukazał sobą prawdę o człowieku jako istocie stworzonej na obraz i podobieństwo Boże, prawdę o godności człowieka i jego ostatecznym powołaniu do wiecznej szczęśliwości, prawdę o świętości ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci, prawdę o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny, prawdę o rodzinie jako podstawowej komórce społecznej.

Życzę Wam wszystkim, Drodzy Archidiecezjanie, aby rozważanie tych prawd podczas Świąt Wielkanocnych budziło w Was radość i pokój, a równocześnie ogromną wdzięczność wobec Boga, że w swoim Synu Jezusie Chrystusie dał nam tak wielkiego Zbawiciela i Odkupiciela.

Z serdecznym błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski

                                      Arcybiskup Metropolita Krakowski

za:www.radiomaryja.plCopyright © 2017. All Rights Reserved.