Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Polecane

Dramatyczne dane! Wzrasta liczba chrześcijańskich męczenników

– Sytuacja pogorszyła się znacznie w ciągu jednego roku. Na świecie „z powodu wiary”, zginęło ponad 4300 chrześcijan - informuje "Le Parisien", cytując raport organizacji Open Doors.

– Szósty rok z rzędu, liczba zabitych chrześcijan wzrasta. Między listopadem 2017 roku a październikiem 2018 roku wyniosła 4305, to stanowi wzrost o 40 proc. - napisano w raporcie. 90 proc. osób to mieszkańcy Nigerii. Na drugim miejscu niechlubnego rankingu plasuje się Republika Środkowej Afryki.

 Z powodu wiary prześladowanych jest obecnie 245 milionów chrześcijan, czyli jeden na dziewięciu wyznawców. W  poprzednim roku był to jeden na dwunastu - W ciągu jednego roku „liczba atakowanych kościołów (zamknięte, napadnięte, uszkodzone, spalone) prawie podwoiła się z 793 do 1847" - poinformował dyrektor Open Doors.

Organizacja podkreśla, że są to dane jedynie potwierdzone i upublicznione. Wiadomo, że na szczycie rankingu znajduje się Korea Północna, nie są jednak znane dane dotyczące prześladowań w tym kraju.

za:telewizjarepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.