Polecane

Mocne wystąpienie prezesa PiS w Pułtusku! Kaczyński

"Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę. Kościoła trzeba bronić /.../  Jest atakowany Kościół w sposób wręcz niezwykle brutalne. Kto spojrzy na polską historię, to wie, że nie ma dziejów polskiego narodu bez Kościoła."

W Pułtusku Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało piknik patriotyczny z udziałem prezesa ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier Beaty Szydło. Jarosław Kaczyński wygłosił wyjątkowo mocne wystąpienie.

CZYTAJ TAKŻE: Premier Morawiecki jednoznacznie: Byliśmy ofiarami wojny. Nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek odszkodowania

Beata Szydło w Pułtusku: Rodzina jest symbolem Polski i jestem z tego dumna. Dzięki PiS rodzina stanęła w centrum zainteresowania państwa

Trzeba budować sprawny aparat państwowy. Musimy mieć sprawną demokrację i sprawne państwo, które dba o nasze interesy. Dba o to, aby Polska będąca członkiem UE, NATO, ta Polska jednocześnie zachowywała podmiotowość, aby za nią nie decydowano. (…) Żebyśmy mogli robić to, co dobrze Polsce służy. A my w Polsce najlepiej wiemy, co służy naszej ojczyźnie— mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Oczywiście musimy to robić w pewnych ramach ,ale one są wyraźnie określone w traktatach i one muszą być przestrzegane. Traktaty UE nie odbierają państwom suwerenności. Przekazują pewne elementy władzy państwa w ręce organów UE, na które powinniśmy mieć wpływ. To jednak nie oznacza, że tracimy wszystko. To, co jest zastrzeżone dla nas, powinno być twardo pilnowane. To musi być zasada, której przestrzegamy. To jest bezwzględnie potrzebne dla naszej godności, ale także interesów. Niech nikt nie sądzi, że jacyś „dobrzy wujkowie” za nas coś załatwią. (…) Nie ma w stosunkach międzynarodowych „dobrych wujków” — dodał.

Jedność musi być realna. To dotyczy również tej ziemi, ziemi mazowieckiej. Dzisiaj jest tak, że ta ziemia wokół Warszawy jest prawie 3 razy biedniejsza niż Warszawa i okolice. (…) Czy tą różnicę trzeba zmniejszać? Tak, trzeba zmniejszać jak najszybciej-— mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, jak ogromne znaczenie dla Polski ma Kościół.

 Jest atakowany Kościół w sposób wręcz niezwykle brutalne. Kto spojrzy na polską historię, to wie, że nie ma dziejów polskiego narodu bez Kościoła. Także i dzisiaj, kiedy mamy już inną sytuację, w dalszym ciągu Kościół jest jedynym depozytariuszem systemu wartości, które w Polsce jest powszechnie znany. Nawet dla ludzi, którzy nie są wierzący— powiedział.

Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę. Ja jestem praktykującym katolikiem, ale gdybym nim nie był, mówiłbym to samo, bo to jest oczywistość. Co jest po drugiej stronie? Urbano-palikotyzm, nihilizm. Kościoła trzeba bronić, to jest także obowiązek patriotyczny— zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zdecydowanie wypowiedział się też na temat reparacji i roszczeń żydowskich dotyczących mienia bezspadkowego.

Przypisuje się nam niemieckie zbrodnie, rolę w trakcie II światowej dokładnie odwrotną od tej, którą odgrywaliśmy. Byliśmy pierwszymi, którzy stanęli do walki z bronią w ręku, a próbuje się z nas zrobić sojuszników Hitlera. Próbuje się stwierdzić, że Polska ma w związku z II wojną światową jakieś zobowiązania finansowe. Otóż proszę Państwa tak – są zobowiązania finansowe wobec Polski i wobec Polaków. Polska żadnych zobowiązań nie ma, zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości. To nam należy zapłacić. To nam niektórzy na zachód od polskich granic są winni może nawet ponad bilion dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni. Nasza polityka musi być w tych sprawach zdecydowana'— mówił.

Dobra zmiana patriotyczną politykę prowadzi, chociaż nie wszystko możemy uzyskać od razu, ale jesteśmy na dobrej drodze. (…) Nie dajcie się Państwo zwieść, oszukać. Nie ma dzisiaj patriotycznej alternatywy dla tej polityki, którą prowadzimy. Jesteśmy polskimi patriotami — podkreślił na koniec swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński.

PiS zainaugurowało konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowem. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans.

W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

W połowie kwietnia Beata Mazurek zapowiadała, że konwencje wyborcze PiS będą się odbywały do 18 maja, czyli ostatniego weekendu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Ostatnia konwencja będzie konwencją podsumowującą to, co proponowaliśmy, co zrobiliśmy, jakie mamy plany na przyszłość-— mówiła Mazurek.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.
/.../

autor: Zespół wPolityce.pl

za: https://wpolityce.pl